Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet a gond a fogammal?

Mi lehet a gond a fogammal?

Figyelt kérdés
Felső fogsoromban van egy gyökérkezelt fog, mellette egy tömött fog is. A gondom az lenne, hogy nem is tudom hogy mondani, de... úgy érzem sokszor, hogy mintha hiába lenne gyökérkezelve az a fogam: hidegre nagyon nagyon érzékeny illetve ritka esetben, de édesre is - de az tényleg ritka. Egy időben a gyökérkezelt fog körül az ínyem duzzadt volt, de később lelohadt - soha volt genny. Nem tudom, hogy egy másik fogamról sugárzódna át a fájdalom például a tömött fogamról mivel közvetlenül mellette van, vagy a felduzzadt íny az idegtől is lehet? Mert eléggé stresszes is vagyok sokszor iskola miatt, vagy csak már inkább bebeszélem magamnak. Többször voltam röntgenen is, aminél a fogorvos annyit mondott, hogy ahhoz képest még szépen is tömte be a fogorvos (másik fogorvos mondta). A felduzzat ínyre meg azt mondta mindegyik, hogy akkor menjek vissza ha megint előjön, de úgy sohasem tudtak/tudnak időpontot adni, hogy megtudják nézni ők maguk is addigra elmúlt megint... Mit jelent mindez? Valaki tudna segíteni??? Most is ebben a pillanatban, hogy ha mosolygok - vagyis inkább nevetés - belülről a szám, ahogy nekifeszül a fognak mintha nyomná és fáj enyhén, de csak az a fog meg némileg a mellette levő... És a fogorvos nem tud mit csinálni :( :( :( Annyit elárulok, hogy 10 éven keresztül volt fogszabályzóm, ami lehet, hogy nem befolyásol semmit sem, de alul-felül volt fogszabályzó... Köszönöm a segítséget!!!!!!!!!!
2012. aug. 12. 22:15
 1/3 Ivett a nevem válasza:
menj el vele fogorvoshoz. nekem ciszta volt rajta és azért fájt és azért volt érzékeny. de volt már hogy azért fájt, mert meglazult benne a gyökértömés, vagy fedőtömés. de mindenesetre gyulladás biztos van.
2012. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A cisztáról már hallottam mástól is, de bele sem gondoltam, hogy nekem is lehet esetleg :/ A cisztával mit kezdtek nálad, és mennyire veszélyes egy ciszta ha túl sokáig van jelen??? Ha pedig meglazul a tömés akkor gondolom ezt is gond nélkül kitudnák cserélni? Feltéve, hogy nem ciszta lapul háttérként :/ Köszönöm a választ! Sokat segítettél!!! Legalább tudok miből kiindulni!
2012. aug. 12. 22:29
 3/3 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam fogorvosnál és csináltatott még egy panorámaröntgent. Azt mondta, hogy nincs ciszta, sem törés, repedés. Azt mondta, hogy szerinte gyulladás állhat fent és írt fel antibiotikumot... De istenem, de jó, hogy nem ciszta!!!
2012. szept. 4. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!