Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó vagy korona?

Fogszabályzó vagy korona?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. A fogaim 10 skálán 9-es elállást mutatnak. Nagyon rossz fogaim vannak, zomác már alig van rajta, 6 fogamat tömték. Fogszabályzást csak úgy vállalnának el, h nem garantálják, h nem áll vissza. Legalább 2, 5 évig fenn kéne lennie.

Felmerült, h legyen korona 12 fogamon(alsó 6,felső 6)

Nem tudom mia jobb megoldás. 17 évesen már nincs kedvem vesződni a fogszabályzóval, de nem akarok semmit elrontani. Szval korona vagy fogszabi?

17/L


2009. júl. 10. 20:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nézesd meg egy másik fogszabályzó orvossal. Olyan nincs, hogy nem lehet úgy megcsinálni, hogy ne álljanak vissza... erre is vannak már kiváló szerkezetek...

Még mindig a fogszabit javasolom:)

2009. júl. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

De én azt annyira nem szeretném...

És amúgy mind1, minden2. ismerősömnek visszaállt. Ez van és beleöltek félmilliót...

2009. júl. 14. 21:28
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha visszaállt akkor 2 lehetőség van:

-Rossz volt az orvos.

-Nem hordták az éjszakait.


Amúgy már van egy olyan megoldás, hogy a fogszabi lekerülése után apró fémíveket kapsz a fogad belsejére (soha nem zavar semmiben, sosem látja senki), és akkor garantáltam nem tud soha visszaállni.

2009. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Hát akkor nekik az orvos lehetett nagyon figyelmetlen, mert kollégista vagyok és minden este láttam, h betették a fogszabit(éjszakait). De mind1 nem hiszem, h fogszabályzós leszek, aztán ki tudja.

De egyik szülőmnek sem jók a fogai. anyukámnak is ilyen korban let koronája a fogain, apukám....Uhh Ezt az egészet tőle örököltem. Neki is pont úgyanilyenek voltak a fogai.

2009. júl. 15. 14:42
 15/18 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy a fogszabályzót választanám. Én is 17 éves vagyok, és van fogszabályzóm. Ez egyáltalán nem vesződés, sőt én ismerek 20-30 éveseket is, akiknek van fogszabija.

Az USA-ban már kimondottan egyfajta divat. ;)

Egyébként a fogszabályzó arra megoldás, hogy ha görbén állnak a fogaid, helyre rakja őket. De a zománcot sajnos vissza nem tudja rakni. Arra vagy korona kell vagy valamilyen más megoldás. Szerintem menj el mihamarabb fogorvoshoz.

2010. febr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
már voltam, és tökéletes szép fogaim lettek, 4 fog leköszörülésével. Nekem megérte...
2010. febr. 5. 22:04
 17/18 anonim válasza:

énis ugyan ebben a helyzetben vagyok,mint te,és énis a korona megoldást fogom választani. nem bántad meg? mennyi idő amíg megszoktad a koronát,és mennyire fájt a fog lecsiszolása?


16/L

2012. máj. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
megszoktam már az első pillanatban, nagy volt a boldogság és lekopogom, de semmi bajom velük, szépek és nem sárgásodnak. a csiszolás kellemetlen volt, de megérte.
2012. máj. 28. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!