Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó vagy korona?

Fogszabályzó vagy korona?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. A fogaim 10 skálán 9-es elállást mutatnak. Nagyon rossz fogaim vannak, zomác már alig van rajta, 6 fogamat tömték. Fogszabályzást csak úgy vállalnának el, h nem garantálják, h nem áll vissza. Legalább 2, 5 évig fenn kéne lennie.

Felmerült, h legyen korona 12 fogamon(alsó 6,felső 6)

Nem tudom mia jobb megoldás. 17 évesen már nincs kedvem vesződni a fogszabályzóval, de nem akarok semmit elrontani. Szval korona vagy fogszabi?

17/L


2009. júl. 10. 20:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17 évesen én a fogszabit választanám. De úgy valóban necces, hogy nem garantálják. Én mindenesetre megpróbálnám, mert hátha. De persze te döntsd el.
2009. júl. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Fogszabi. Egy próbát megér, ahogy az előttem szóló is mondta.

Én is 17 éves vagyok, és nekem is van fogszabim, és nem "vesződöm" vele, semmi gondot nem okoz. Meg lehet szokni, kicsit többször mosol fogat, meg fáj miután feltették vagy állítottak rajta, de egyáltalán nem nevezném vesződésnek.

Amúgy milyen harapási rendellenességed van, vagyis mi a baj a fogaid állásával pontosan?

2009. júl. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Elég ramatyak a fogaim. Elkezdtem a fogszabályzást, de semmi jóval nem kecsegtetett az orvos.

És ahogy a többi ismerősömnél látom eléggé megszenvednek a fogszabival. Nekem meg őszintén már kedvem nincs ahhoz, h fenn legyen akár 2 évet is.

Aztán ki tudja, mert lehet, h 2 év után azt mondanák, h megint 1,5-2 év még pluszba.

2009. júl. 10. 22:30
 4/18 anonim ***** válasza:

A 17. életév még remek idő a fogszabályzásra. Én 32 vagyok, és még így is gondolkodom rajta a torlódások miatt. A hat töméssel még nincs baj, ha rendesen meg van csinálva, és a többi rendben van. (Azt nem értem mit jelent, hogy: Zománc már alig van rajta).


2,5 év fogszabályzás nem olyan hosszú. Mivel a fogszabályzó szakorvosnak van tapasztalata, nagyjából tudja, hogy mit mennyi idő alatt lehet sorakoztatni. Biztosan nem fog még 1-2 évet utána tolni.


Hozzáteszem, ha csálék a fogaid, a koronák előtt gyökérkezelni kell őket, mert a szögek korrigálása végett annyit le kell szedni a fog anyagából, hogy azt már nem tudják gyk. nélkül megoldani.


Én a fogszabályzóra szavazok.


32/L - fogászat

2009. júl. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A fogszabályzó márszinte divatnak számít a tizenéveseknél. Ezért a fogszabinál voksolok! Nekem is van :):)

De ha ennyi gondod van velük akkor lehet jobban járnál ha inkább korona lenne, úgy nem érdemes felrakatni h mire leveszik ki lehet a fogaidat húzatni vagy csiszolni vagy akármi! A te döntésed számit, nem a miénk :)

2009. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan ezért gondolom én is ezt jobb megoldásnak.

Ráadásul ezek a koronék akár 20 évig is kibírják. a fogaim, meg........ Uhh.. Szóval sztem korona lesz. Nekem nincs semmi bajom a fogszabival, de nem szenvedek vele feleslegesen 2 évet

2009. júl. 12. 16:01
 7/18 anonim ***** válasza:
De a fogaid hogy állnak? "Csak" kuszák, vagy harapási rendellenességed is van? Ha igen, milyen?
2009. júl. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Mélyharapásom van. Azt nem tudom leírni, h mennyire kuszák a fogaim, de mondom az orvos mondta, h 10 skálán 9-re értékeli a fogaim elállását.

A zománc a fogamon elvan vékonyodva. Erre mondtam, h alig van rajta. Annyira el van vékonyodva, h "átlátszanak" az első fogaim végei.

Úgy, mint a Sensodine fogkrém reklámjában, csak egy picit durvábban.

2009. júl. 13. 12:20
 9/18 anonim ***** válasza:
A mélyharapás problémát megoldja egyáltalán a korona? Mert ha nem, akkor mindenképp a fogszabit javasolnám még mindig.
2009. júl. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Utána hordhatok még éjszakára fogszabit a mélyharapás miatt. Ez nem gond
2009. júl. 14. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!