Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » állandó fogszabályzó után...

állandó fogszabályzó után meddig kell éjszakai?

Figyelt kérdés
Angliában élek és fogszabályzót szeretnék. eddig kettő fogszabályzósnál is jártam és mind a kettő azt mondta h fél évig lenne állandó utána meg 2 év éjszakai minden este és annantól fogva heti 2-3 alkalommal minden este örökké. ez lehetséges hogy nekem életem végéig használnom keljen? megkérdeztem hogy nem lehet 2 évig állandó de azt mondta hogy akkor is ez az örökké az eljárás..sosem hallottam olyanrol hogy valakinek örökké keljen hordania mégha csak 2-3 este is egy héten

2012. jún. 25. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Dehogy, ez badarság, egy egészséges embernek nem kell örök életére fogszabályzó, dilis az a fogorvos. Van, akinek állandó fogszabi után nem is adnak éjszakait, van akinek igen, változó mennyi időre, függ a fogaid állapotától, illetve hogy mennyire hajlamosak elmozdulni a helyükről.

De ne aggódj, örök életedre biztos, hogy nem adnak! :)

2012. jún. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sajnos nem egyszer vissza kerdeztem hogy ezt hogy gondolja.. 16 eves vagyok es majd a jovoben a gyerekeim mellett is a fogyszabalyzora kell ugyelnem? azt mondta hogy ez ilyen.. lehet hogy azert meg ossze kell huzni a fogamat elol? van kozotte egy 3-4 mm-es lyuk. nem tudom hogy mit csinaljak mert azt mondta ha megcsinaltatom es utana nem hordom akkor potyara volt az egesz...
2012. jún. 25. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:

A réseket az állandó fogszabályzó majd behúzza, ha esetleg másmilyen szépséghibája is van a fogsorodnak, azt is meg tudják oldani fogszabályzóval, legyen az kiálló, elálló vagy vámpírfog. Az éjszakait pedig egy bizonyos ideig kell hordanod, de ha nem hordod, igazából azzal sincs gond, csak felesleges pénzkidobás (nővéremnek két év állandó után adtak éjszakait meghatározatlan időre, de nem hordta, és semmi probléma nincs azóta se a fogaival, pedig az már van 4-5 éve). De ha a fogorvosod mégis erőlködik az állandó után is majd, nem mész el húzásokra, ennyi. Nem fog utánad futkosni meg hívogatni, mert már nem jársz hozzá, van neki elég más páciense is.

Szóval ez legyen a legkisebb dolog, amin gyötrődsz! :)

2012. jún. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
61%
Nekem eddig állandó fogszabályzóm volt (alsón, felsőn is). És most 1 évig kell éjszakai..
2012. jún. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
61%
Előző vagyok: Ja, és nem elég heti 2x-3x.. Minimum kb.: 7 napból 5 napot! De inkább 6!
2012. jún. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem tudom hogy Angliában hogy mennek a dolgok, nekem itt Magyarországon más módszert használnak. Amikor levették az állandót, egy műanyag borítást kaptam, amit minden éjszaka hordanom kell, hogy szét ne csússzanak, de azt mondták hogyha ez nem segít, akkor beragasztanak egy drótot a metszőfogaim hátsó felszínére. Ez örökre ott maradhat, de nem fog fájni, meg nem is fog látszani, sőt a beszédben sem fog zavarni. Nekem hasonló problémám volt, az első két fogam között volt hézag, de azért mert nem voltak ketteseim, de annyira hogy még a fogcsíra is hiányzott. Ha ez a módszer jobban tetszik, szerintem kérdezz rá hogy nem lehetne inkább ilyent. Nálunk ez lehet a bevett szokás, egy osztálytársamnak is ilyenje van.
2012. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekm alsó felső is van, ès ha leszedik akkor kapok egy olyat ami örökre kell, de az csak alulra valahova, ès az èjszakai de az nem örökre az èjszakait sosem kell örökre. Ami nekem alulra lesz az halálomig kell. :(

De nem hiszem hogy neked id ez lenne.

2014. nov. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!