Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj a lecsiszolt fogam...

Nagyon fáj a lecsiszolt fogam (híd készíttetés). Most mi lesz?

Figyelt kérdés

A drágalátos fogorvosoknak köszönhetően ki kellett kb három hónapja húzni a bal felső ötös fogamat. Ha mosolygok, nagyon látszik a foghiány, így mindenképp fogpótlást kellett csináltatnom (szeptemberben esküvő, nem akarok csorba csík lenni a képeken, meg amúgy is nagyon zavar). Mivel a fogbeültetéstől félek (rémeket hallottam, hogy leszakad az íny, begyullad, folytonosan fáj/érzékeny stb), így hidat csináltatok. A négyes és hatos fogam is tömött, sőt, a hatosban már több a tömés, mint a fog, így mondhatni, "olcsón", kevés igazi foganyag veszteséggel megúsztam. 5 nappal ezelőtt csiszolták le a fogaimat.

Gondolom, az normális, hogy azóta érzékeny mindkettő, de pár napja hátul (így gondolom a hatos fogam) nagyon fáj. Nem kellene ennyire fájnia, igaz? Ha a korábbi tapasztalatokból indulok ki, akkor ha egy fog fáj, a húzás előtt még egyet tehetnek: gyökérkezelik. Gyökérkezelt fogra lehet hidat tenni? Nekem eddig az összes (3) gyökérkezelt fogamat 2-3 éven belül ki kellett húzni. Akkor meg mi lesz, lecsiszolják a hetes fogam, és úgy lesz 4 tagú híd...?

Valaki adjon tanácsot és pár nyugtató szót, mert totál ideg vagyok. Gyűlölök fogorvoshoz járni, utálom ezt az állapotot, hogy nincs fogam, nem merek önmagam lenni, felszabadultan viselkedni, és akkor még ez is...? 3 napja fájdalomcsillapítokon élek, annyira fáj.



2012. jún. 10. 09:33
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Na, ha valakit érdekel még, hogy alakultak a dolgok a problémás fogammal.

Ugye ott tartottunk, hogy lecsiszolták, és fájt. Visszamentem hétfőn a dokihoz, mire - ahogy jósoltátok - gyökérkezelés következett. Nekem a gyök.kezelés általában nem fáj olyan borzasztóan, és hétfőn sem volt vészes, annak ellenére, hogy gyulladt volt a fog. Csodálkoztam is, hogy nem fájt, mikor nekiesett a fúróval.

Na, a lényeg, gyökerek eltávolítva, kitisztítva, és ekkor jött a baj (gondolom én): lezárta a pulpa kamrát gyógyszeres töméssel. Nem tudom, ez miért is olyan nagy baj, de nagy baj, az biztos, mert utána még jobban fájt, mint a gyök.kezelés előtt. Volt már ilyen korábbi gyök.kezelt fogamnál is, hogy a gyógyszeres, ideiglenes tömésre (ha nem "szellőzik" a lyuk) borzasztóan elkezd fájni a fog. Na, most is ez lett.

Ugye ez hétfőn volt, 2 napot bírtam vele, szerdán már visszamentem VOLNA a dokinőhöz, de mire odaértem, a doktornő épp akkor ment el...

Mindegy, 3 Cataflammal kibekkeltem a szerda d.u.-t, és ma reggel visszamentem. Kiszedték a gyógyszeres tömést, újra kitisztították a kamrát is, meg a csatornákat is (hát ez már jóféle fájdalom volt, de ahhoz képest, ami utána jött, lótúró), majd miután végeztünk (olyan 40 perces meló volt ez, alapos a doktornő), megint lezárta gyógyszeres töméssel... Sejtettem, hogy baj lesz belőle, de hát ő a szakember, elmagyarázta, hogy csak a gennyes gyulladások esetén dolgoznak nyitott kamrával, ez pedig nem gennyes.

Miután végeztünk, kb 10 perc után már a kocsiban ültem, és akkor kezdődött a kín... Srácok, én még életemben ilyen fájdalmat nem éreztem. Azt hittem, tőből kitépem, nem hogy a fogam!, de az egész fejem, vagy láncfűrésszel levágom az arcom bal oldalát... Hazavezettem vhogy, otthon bömböltem egy sort, majd visszamentem fél óra múlva, hogy én így nem bírok ki még egy fél órát, mert ha kell, kiverem magamnak ezt a fogat vhogy... Na, akkor kiszedte a doktornő a tömést, és most így van, szabadon.

Kaptam gyulladáscsökkentőt (Dalacin), azt elkezdtem szedni, kíváncsi leszek, javulni fog-e. Még most is rendesen fáj, be is kellett vennem még egy Cataflamot (ma már a 2.-at, az elmúlt egy hétben... pff, beszedtem egy komplett dobozzal, az biztos, napi 3-4-et).

Szóval így állunk. Szerintetek megmenthető a fog? Tehát fog használni a gyulladáscsökkentő? Mert gondolom, csak akkor kerülhető el a húzás, de az most rendbe teszi odabent a dolgokat úgy, hogy utána a gyógyszeres tömés se fájjon...

2012. jún. 14. 17:47
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia! Bár régi a történet de engem érdekelne mi lett végül?

Sikerült megcsináltatni a fogat az esküvőre? Nekem is felső ötöst kéne pótolni mert nagyon zavar..

2013. jan. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Hú, de régi kérdés ez. Hátha olvassa még valaki és tudok segíteni a válasszal.

A fájdalom nem javult, így ki kellett húzni a fogam és az esküvőmön foghiánnyal voltam, ami rettenetesen zavart, de nem volt más választásom. Pár évvel később elszántam magam a fogimplantátumra, mert addigra már 7 fogam hiányzott, és az evés és rágás is nehézséget okozott - híddal pedig nem akartam még egyszer kísérletezni a rossz élmény után.

Így először is ezt az ötös fogat csináltattam meg, és mivel az jól sikerült és nem voltak (azóta sincsenek szerencsére) panaszaim, utána egy évvel jött még 6 implantátum.

Egy vagyonba került, de úgy tűnik 1. megérte, 2. nálam tényleg nincs más megoldás. Most már ott tartunk, hogy az elmúlt pár évben, ha fúró érintette bármelyik fogam, azt utána húzni kellett - gyökérkezelés ide vagy oda.

Nekem extrémen rossz fogaim vannak, sajnos ilyeneket örököltem. Remélem, más könnyebben és olcsóbban megússza ezeket a helyzeteket.

2018. nov. 6. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!