Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó? (bővebben lent)

Fogszabályzó? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Lenne néhány kérdésem a fogszabiról(remélem nem baj hogy így nevezem,de már annyit hallottam így,hogy megszoktam).Először is az,hogy ha lenne fogszabim akkor mindenképpen ki kell húzni majd min.1 fogamat?A másik fontos kérdés,hogy kb.mennyi ideig kell hordani?1-2 év elég?Köszi előre is a válaszokat.

2012. máj. 13. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell kihúzni egy-két fogadat, ha a fogaid nem férnének el. 1-2 évig biztosan kellene hordanod.
2012. máj. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

nem feltétlenül húznak. ahogy az első is írta, ez attól függ, hogy van-e elég hely ide-odapakolgatni a fogaidat, illetve hogy mennyi rendezést is kívánnak.

a kezelés hossza is ettől függ, illetve a választott fogszabályozó típusától (a damon gyorsabb, de jóval drágább).

ha végeztél a fogszabályozással, akkor még kell hordani éjszakait is, hogy ne álljanak vissza a fogak.

egyébként ált. a 4-es vagy az 5-ös fogakat húzzák ki. nekem csak felül húztak, alul nem.

2012. máj. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan biztos, nekem pl. egy fogamat sem húzták ki.


És igen, 1-2 évig biztosan kell viselned az állandót, nekem 2 évig volt fent, de azzal jó, ha tisztában vagy, hogy miután leveszik a rögzített fogszabit, kapni fogsz egy másikat éjszakai viselésre, nehogy visszamásszanak a helyretett fogaid.


Ezt pl. jó lett volna, ha nekem is elmagyarázza valaki anno, én most az éjszakaival küzdök, nem nagyon szeretem, de inkább kibírom még egy ideig.

2012. máj. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem egyet se húztak ki, ma rakták fel de még egy-két évig fennt is lesz:) szeretem, szép lesz a fogam .)
2012. máj. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!