Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van az állandó fogszabályzóval kapcsolatban? 14/L

Figyelt kérdés
Mennyi idő volt,míg megtanultatok vele beszélni?Mennyi idő volt felrakni?Fájt?Lehet tőle rendesen enni?

2012. ápr. 25. 18:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Hát, nekem nagyon "elvéknyult" alatta a fogam és utána letört...
2012. ápr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
De egy idő után meg lehet szokni vele a beszédet és az evést is :D
2012. ápr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Szia! :)


Nos, nekem már egy éve van fogszabályzóm. Nem tudom, hogy melyik fázisokon vagy már túl, de mielőtt felrakják a fogszabidat, azelőtt a rágófogaid közé kis gumikat fognak belerakni, olyan, mint mikor az étel beszorul a fogaid közé. Amikor beteszik az nem fáj, pár óra/másnap érzed csak a hatását, hogy nem bírsz rágni, és nagyon fáj. (Nekem 1,5 hétig hagyták benne, addig pudingokon, fagylalton, főzelékeken éltem).

Megváltás volt, amikor kiszedték. Utána felrakták a fogszabályzót (nekem először csak felülre, az alsót fél évvel később), reméltem, hogy nem fog fájni. A remény hal meg utoljára, de ismét nem tudtam egy hétig enni, ráadásul nagyon zavaró volt, hogy ott van egy fém huzal a számban. Egy hét alatt viszont hozzászoktam, igaz csak könnyű, puha ételeket tudtam enni. Fél év után felrakták alulra, azt hamarabb megszoktam, viszont nem a főorvos rakta fel, hanem egy szakasszisztens. Gumicukor evés vonatozás közben és az egész leszakadt. Szóval gumicukrokkal óvatosan, mert nekem a balatoni nyaralásomat tette kínossá! xD

Ha kiugrik a drót (mert amikor arébb mennek szépen a fogaid, akkor ezzel párhuzamosan a drót is enged, tehát "hosszabb lesz" a szúrós része), akkor tapaszt le viasszal, hívd fel a dokit, hogy csippentse le neked.

Egyébként nekem az első hetekben nagyon kisebesedett a szám tőle, úgyhogy ajánlom neked az aperisan gélt, ez ilyen gyógynövényes készítmény és elmulasztja a pici sebeket a szádban.

Remélem segítettem, és néha kicsit kellemetlen, de szépek lesznek a fogaid, szóval megéri! :)

2012. ápr. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nekem nem okozott gondot, ugyanúgy tudtam vele beszélni. pár perc alatt fel lett rakva, 1 év 2 hónapig volt fent, kicsit fájt mert nagyon érzékenyek a fogaim, de nem volt vészes,kb3-4 hónapig csak a tejbegrízt tudtam nyugodt szívvel elfogyasztani, le is fogytam 6-7 kilót:)
2012. ápr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem hosszú évekig volt fogszabim. Normálisan tudtam beszélni és enni is vele. Eleinte szokatlan volt, de hamar hozzá lehet szokni. A felrakás nem fáj, csak ha meghúzzák, de nem olyan vészes és nem is tart sokáig.

Ha szükséged van fogszabira, akkor minél hamarabbcsináltasd meg, mert jobb fiatalon túl esni rajta. Általános suliban még csak érdeklődnek és kíváncsiak, hogy mi az, de középsuliban és gimiben már vannak bunkók, akik csak beszólnak miatta. Ne halogasd, vágj bele!

2012. ápr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi,sokat segítettetek :)

Még csak tervben van,hogy lesz,tehát még nem jutottunk semmire.

Akkor végül is el lehet vele lenni...Csak nekem ez az evés dolog lesz gázos.Így is elég vékony vagyok...Akkor úgy milyen leszek?:oo xd Mindegy,majd megoldom.:)

2012. ápr. 25. 18:36
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

18:27-es vagyok.

Én miután éreztem, hogy nem fáj bátran ettem mindent. :) Még rágót is, de vigyázz, mert ha a doki észreveszi le fogja szedni a fejedet. :D

Ami nem tanácsos az a kenyérhéj. De ha normálisan rögzítik akkor nem pattanhat le. :) Például nekem az örlőim, amikre a gyűrűt rakták fel, nagyon kicsik voltak, nem volt hozzá megfelelő gyűrű és ezért egy nagyobbat erősítettek rá. De ha a fogméretedhez passzol a gyűrű, akkor nyugodtan ehetsz bármit.

Viszont túrós ételeket nem ajánlok úgy, hogy jóízűen beleharapsz. Beleakad a brecketbe, a mákos tésztát is ugyanúgy mellőzd.

Nálam két haszna volt a fogszabályzónak: kezdenek szépek lenni a fogaim, és megtanultam nem habzsolva enni :D

2012. ápr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

:)

És ha eszel,akkor a fogmosást hogy oldod meg?(mondjuk ha nem vagy otthon)

2012. ápr. 25. 18:56
 9/14 anonim ***** válasza:
Én az elejétől fogva, ugyan úgy beszéltem ahogy előtte. Amíg felrakták kb fél óra vagy picit több, kellemetlen érzés, de egyáltalán nem fáj. Hát rendesen enni, így egy hónap után sem tudok, még mindig fájnak a fogaim. Harapni nem tudok, csak megrágni nehezen a dolgokat. De ez nem mindenkinél tart ilyen sokáig. Ez idő alatt a bracket már kétszer lejött, szóval... :) De ennek ellenére szeretek fogszabályzós lenni. A fogmosást nehezen tudom megoldani, mivel nagyon ferdék a fogaim azt már magába is nehezebb tisztítani és így fogszabályzóval, amire végzek feljön a nap, vagy esetleg feljön a hold. :DDD de hidd el megéri !
2012. ápr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én sose vittem magammal fogkefét pl az iskolába. Meg kell tanulnod úgy enni, hogy a kaja ne ragadjon be a fogszabályzódba. Én mondjuk vizet szoktam magammal vinni a suliba, szóval egy kortynyi vízzel csak kicsit kiöblögetem a számat. Nekem például esélyem se volt fogatmosni, mivel a tanárok mindig szünetekig elhúzzák az órájukat, úgyhogy mosdóba sincs időnk kimenni :S
2012. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!