Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Üdv tegnap egy kerékpáros...

Üdv tegnap egy kerékpáros baleset miatt letört a felső három metszőfogaim fele, a megmaradt csonkok közül kettő nem stabil, nem tudom hogy ez javulni fog-e vagy el kell őket távolítani?

Figyelt kérdés
Mire számíthatok, holnap megyek a dokihoz, Van valakinek hasonló tapasztalata?

2012. ápr. 15. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyik haveromnak egy deszkás balesetben tört le a fél foga, az övét kiszedték és kapott egy porcelán fogat helyette.
2012. ápr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én kaptam egy kokit 20 éve, a fogam megmozdult. Evidensnek tünt számomra hogy a fogász kihúzza és pótlás, ehelyett csak nagyon erőteljesen visszanyomta a helyére azzal a tanáccsal hogy ne harapjak rá egy hétig.

Most, 20 év után kezdem érezni hogy újra lazul, de eddig tökéletesen szuperált.

2012. ápr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Remélem nem kell kihúzni,nem örülnék ha hidat kellene csinálni a korona lenne a legjobb megoldás.
2012. ápr. 15. 18:39
 4/9 anonim válasza:
mélyen együtt érzek veled de sajnos nem tom milyen mértékű a baj. ha kiszedik az sem jelenti azt hogy feltétlenül híd megoldást kell alkalmazni az új fog rögzítéséhez. legalább egy képpel megtámogathatnád a kérdést.
2012. ápr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
kettő vízszintesen van eltörve a harmadiknak a sarka hiányzik
2012. ápr. 15. 18:46
 6/9 anonim válasza:
Mind mind azon múlik hogyan törtek le meg meddig. Ha nem súlyos a baj akkor fel építik de ha igen akkor jönnek a koronák. Nekem 1 hónapja tört le az első két metsző fogam helye(Bele verték a szék támlába a fejem.), mai napig nincs meg csinálva... :/
2012. ápr. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
legalább kalandos az életetek!! :D hidd el kérdező, a híd nem a legrosszabb ítélet :) nekem is van egy 4es hidam elől, lány vagyok, nyaraltam, és rohantam a telefonfülkéhez, a SZERELMEMHEZ :D:D és felestem abban a placcban, ami a telefonfülke előtt volt, és bevertem a fejem, és kitörtek a fogaim... szerintem nagyon szépek lettek amikor elkészültek, szebbek mint az előzőek, pedig lelkibeteg voltam, és egyből semmi bajom nem volt mikor megnéztem a tükörben!
2012. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
12 eve mar, amik bringaval elestem es par fogam megserult. Ketto konkretan lejjebb volt vagy fel centivel mint a tobbi. A fogorvos szajsebesz visszatolta, es amikr a szajpadlasom mutotte tett meg fel egy fem sint ami rogzitette a fogakat. Kb ket hetig volt fent ez a sin, utan leszedte, azota is megvannak a fogak. Keresztbe meg is repedtek, de nem a zomanc resz, hname ami alatta van. Egy koronam lett, az a fog teljesen letort. Szoval ha visuonylag stabil, akkor meg lehet mentni oket.
2012. ápr. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Üdv azóta már kétszer is voltam a fogorvosnál,amelyik a legjobban letört arra csapos korona fog kerülni,a másik kettő még nem elég stabil,azt mondta hogy várni kell amíg megszilárdulnak,vagy ha nem akkor be kell sínezni.

Állítólag ez a szilárdulási folyamat valakinél hónapokig is tarthat.

2012. ápr. 26. 10:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!