Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi van ha nem tudok fizetni?

Mi van ha nem tudok fizetni?

Figyelt kérdés

Most kezdte el a fogorvos a felső fogsoromat csinálni, első hat korona, a rágók kivehetők.Április végén kell majd az első felét fizetnem, majd a másodikat ha kész van a fogam.

De mi van ha valami miatt nem tudok aznap fizetni amikor kéne, mert azért nem kis pénzekről beszélünk.

Kb. 120.000kell hó végén, de ha csak 80-am lesz addigra meg akkor mi lesz, addig fog nélül leszek, és ha meg van a pénz folytatja?

Jaj nagyon félek hogy nem lesz meg a pénz. :(

Járt már valaki hasonló cipőben?


2012. márc. 28. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Amig nem fizetsz, adig nem csinálja tovább. De mivel elöre megmondta, hogy mennyibe fog kerülni, jogos is.
2012. márc. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi.Csöppet bután fogalmaztam.Persze az egyértelmű hogy addig nem csinálja, de inkább az idegesít engem hogy az ilyen esetekkel szemben menyire megértő egy normális fogorvos.

Nagyon kedves aranyos a doktornő, és tényleg szívből dolgozik.Csak hogy ha esetleg ilyen történik, utána is ilyen marad?Vagy ha egyszer benyőgöm hogy "Doktornő várjunk egy hetet mert még nincs meg a teljes összeg" , utána teljes más lesz a hozzá állása.

Meg én ezt olyan cikinek érzem.

Azért is írtam, hátha van valaki aki volt hasonló helyzetben, hogy kicsit megnyugodjak hogy nem olyan ciki ez.

2012. márc. 28. 09:00
 3/7 anonim ***** válasza:
na de elkezdted úgy, hogy nem is volt rá meg a pénzed???
2012. márc. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de igen, ciki. Akkor kellett volna csináltatnod, ha tudod, hogy van rá pénzed. Vagy csináltathattad volna a Szentkirályi fogászaton, ott szakorvosjelöltek dolgoznak, csak az technikusi díjért kell fizetni. Tudod, mindenki addig nyújtózkodjon...
2012. márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Meg lesz a pénz, nem azzal van a baj, csak a doktornő eddig annyit mondott hogy az első felét április második felében kell majd fizetni.Április második fele az lehet 16.a is ami 2 hét meg lehet 28is ami 1 hónap, azért nem mindegy.

Persze csináltathatom a szentkirályba is, csaksajnos nem pesti vagyok így nekem oda bejutni, meg onnan haza jönni napi 3000FT, a vége ugyan ott lenne.


Az meg hogy addig nyújtózzak ameddig a takaróm ér, szeretnék addig nyújtózni csak hogy fiatal vagyok, most járt le a gyes-em, munkám még nincs és fogak nélkül nem is fogok találni.A terhesség és a szoptatás megette a fogaimat.Eddig csak a rágó fogaim voltak szétmenve teljesen, meg kis lyukak látszódtak, lementem időpontott kérni még elöl meg volt az összes fogam.Amikor egy hét múlva mentem, a doktornő sem hitt a szemének, mert egy hét alatt elöl 3 fogam tört le úgy hogy nem is evés közben, hanem ültem és csak kiköptem a fogam. :(

Most a röntgenen kiderült hogy 2 fogam is tályogos.

Így sajnos nem egyszerű addig nyújtózkodni, amíg a takaró ér.

2012. márc. 28. 20:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Nahát ,igen,megértelek-nagyon drága minden..-én is ilyen rossz fogakat örököltem-bármit teszek velük,lukadnak ki...-és egy vagyon-én még nem kezdtem el megcsináltatni őket...nem is tudom mi lesz?
2012. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, én azt tanácsolom neked hogy addig amíg menthető a fogad, addig ha más nem csináltasd meg darabonként, vagy hármasával.

De még jobb ha pesti vagy és a szentkirályba csináltatod, mert ott olcsó.

Annak hogy a félelmem és pénz miatt halogattam, most az lett a vége, hogy a rágó fogaim menthetetlenek és ott részleges kivehető lesz, bele gondolni is rossz, 3 napja emiatt sírok.A másik hogy 26e forinttal több lesz a fogam, mert ahoz hogy legalább szemfogtól szemfogig koronát tudjon rakni(azt is már csak csappal ami plusz 40e), a szemfogam gyökér csúcsát amputálni kell.

Ezek után ha várok még 2-3 hónapot hogy már tutira a kezembe legyen a pénz (ami lehet úgy még inkább nem jönne össze, mert így nem érdekel a telefon számla, kapcsolják ki, de az a pénz kell a fogamhoz, ha még nem kezdtük volna el befizetném, mondván legfeljebb csúszik a fogam még egy kicsit) addigra a frontfogakat sem lehetne megmenteni.

2012. márc. 29. 19:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!