Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozót mennyi idő...

Fogszabályozót mennyi idő "megszokni"?

Figyelt kérdés

Tegnap megkaprtam a ragasztott fogszabályozómat, nyolc gyűrűvel, szájpadlásos ívvel. Nagyon szörnyű, enni se tudok vele, majd megfulok, hányingerem van.

A kérdésem az lenne, hogy ez idővel csillapodik és újra fogok tudni enni vele "szilárdat"? Ez azért lenne fontos, mert súlyproblémáim vannak és nemigazán szeretnék kilókat fogyni, amelyeket nagyon nehezen tudtam felszedni magamra. A szájbelsőmet is kikezdte egy-két helyen, de azt az orvostól kapott viasszal korigálom. Várom a tapasztalt fogszabályozósok válaszait. Mit tehetnék annak érdekében továbbá, hogy minél hamarabb, és hatékonyabban véghezvigyem a kezelést.



2012. márc. 23. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nyolc gyűrű???? OMFG!!!! :O:O:O Azt hogy csinálták?

Nekem amú 1,5 hétbe telt megszokni evésben. De hogy reggel mikor felkeltem... 1 hónapba telt mig ébredés után természetessé vált... nekem...

már több mint 5 hónapja van és max egy évig kell hordjam és szerintem hiányozni fog :)

17/L

2012. márc. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia, hát úgy van nyolc gyűrű, hogy felül négy alul négy, tehát az összes rágófogamon van gyűrű, de nekem nagyon csúnya a fogam.

Hát remélem sikerül megszoknom mert pillanatnyilag nagyon szenvedek vele. amugy 16/F vagyok

2012. márc. 24. 09:53
 3/12 A kérdező kommentje:
És amugy mindent eszel vele? Van egy osztálytársam akinek szintén ragasztott van már lassan 3 éve és ő már harap is vele, tendesen eszik.
2012. márc. 24. 09:54
 4/12 anonim válasza:

Nekem két hete tették fel most már jól vok, eddig baromira fájt én pudingot ettem meg kinder tejszeletet azt úgy kábé sikerült engem az ív zavar de baromira:)

Nem tudom meglehet e szokni remélem...

2012. márc. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Ja és nekem van egy osztály társam akinek csak 2 hónapja fen fenn és magvakat eszik, harap vele rendesen, cukrot rág szét, rágózik meg minden szal tartsunk ki:)

15/L

2012. márc. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
*van fen
2012. márc. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát én is kitartok, az én osztálytársamnak 3 éve van fennt, ő is rágózik, magvakat eszik, kemény dolgokat stb, akkor nekünk is helyre fog jönni egy pár hét:P
2012. márc. 24. 15:04
 8/12 anonim ***** válasza:

(1. vagyok)

Nekem október óta van fenn és kb. 2- 2,5 hónap után tudtam keményebb dolgokat enni.

Mondjuk almába még 5 hónap után se merek beleharapni, de magvakat, kenyérhéjat tudok enni :)

2012. márc. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nekem kedden ragasztják fel a felsőt, szájpadlásos ívvel, gyűjtöm a tapasztalatokat.

Neked most, hogy van a fogad, szád?? Miket eszel??

2012. márc. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

szija utolsó!

Mikor feltették nagyon szoaktlan volt a szájpadlásos bigyó, a beszédben csak az "s, gy, ty, cs" betű kiejtésénél zavar egy nagyon kicsit, de már kezd hozzáállni a nyelvem. Az evésben annálinkább zavaró, állandóan alá megy a kaja, úgy halászom ki a nyelvemmel. Nekem 3 napja van fennt, de már kezdem megszokni, puhább dolgokat meg is tudok enni ( piskótatallér pl.), de már alphelyzetben nem fáj. Az ívtől kicsi hányingerem volt, de az is megszűnt.

2012. márc. 25. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!