Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért töredeznek a fogaim?

Miért töredeznek a fogaim?

Figyelt kérdés
Már kábé egy éve töredeznek,apró darabokban,főleg a fogínyemnél,és sajnos az első felső két fogamnál is az egyik épp a két fog találkozásánál,az íny alatt elkezdett lemorzsolódni.Magyarul ott egy lyuk van.Sajnos nincs annyi pénzem,hogy meg tudjam csináltatni,valószínű,hogy hitelt kell rá felvennem,de nem értem,hogy ez mitől van?Az igaz,hogy dohányzom,és időnként Tictac-ot veszek be,hogy ne érezzék a leheletemen,de minden nap mosok fogat,és édességet is csak annyit eszek,mint az átlag ember.Minden választ előre is köszönök!
2012. márc. 3. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Vitamin és kalciumhiány, plusz genetikailag gyengébb fogazat. Az első kettő ellen tudsz tenni, a harmadik ellen sajnos nem.
2012. márc. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe elmennék a körzeti fogorvoshoz.A tömés ingyen van!De ha letörik annyira,hogy már csak pótolni lehet akkor azért elég mélyen a zsebedbe kell nyúlni.Hol laksz?
2012. márc. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szolnokon.Az a baj a körzetivel,hogy egy hentes veszett el benne,és félek tőle.
2012. márc. 3. 22:24
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves első!

A genetikailag gyengébb fogazat-témában lehet,hogy igazad van,a szüleimnek és a nagyszüleimnek is gyorsan tönkre mentek a fogai,öcsémnek még nagyjából rendben vannak.

2012. márc. 3. 22:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. márc. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
25 vagyok.Elvileg túl fiatal ahhoz,hogy ilyen történjen velem:(
2012. márc. 4. 17:54
 7/9 anonim válasza:

Én is ilyen vagyok,genetikailag gyenge fogazattal rendelkezem :(

Próbáltam már a vitaminokat is,rendszeresen mosok fogat-ez mindig is így volt... és mégis majdnem minden fogam tömték már....Mire 30 leszek,lehet annyi sem,tuti műfogsorom lesz...

:( 22,L

2012. márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:

És az a legrosszabb az egészben,hogy hiába teszünk bármit,semmi sem használ.Nekem sajnos nem áll úgy az anyagi helyzetem,hogy rendbe hozassam,pedig már fáj tükörbe nézni,és már csak összeszorított szájjal merek mosolyogni.Ha meg tudom oldani,inkább hitelt veszek föl.

2012. márc. 5. 14:58
 9/9 anonim válasza:

Én elkezdtem már spórolni,ha oda jutok,ne legyen ilyen gondom...

Neked viszont szorítok,remélem mihamarabb sikerül megoldanod és végre bátran mosolyoghatsz majd ;)

2012. márc. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!