Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van az, hogy a fogaim...

Miért van az, hogy a fogaim töredeznek össze?

Figyelt kérdés

Egyik a másik után, főleg a rágó fogaim, törnek sorozatban le.

28/N


2010. okt. 20. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint Kálcium hiányod van. De a fogak megbetegedése valamilyen belső szervi bajra is utalhat. Menj el mindenképp egy teljes kivizsgálásra. (Vérkép, stb)
2010. okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ma kaptam meg a vérképet, csak vérsüllyedést jelez, meg egy kis fehérvérsejt száma emelkedett egy kicsit, ez azt jelenti, valami gyulladás van a szervezetemben!

Apámnak íny sorvadása van, lehet örököltem tőle?A doki mondta az utolsó alkalomkor mikor voltam, hogy elég gyengék a fogaim, és ezért nem tud neki mit csinálni, nem tartaná meg, ha megcsinálná, már nincs hátul fogam sem szinte, és ragasztós protkót meg nem szeretnék

2010. okt. 20. 20:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőm is így volt, és sajnos már a húszas évei elején műfogsort kellett csináltatnia. Egy másik ismerősöm még 18 sincs, és ugyanígy töredeznek le a fogai, pedig a vérképe rendben van. Valami nem stimmel a fogaitok szerkezetében. Nekem fogínysorvadásom van tíz éve (most 29 vagyok), de szerencsére nem töredeznek. Elmex fogkrémet és szájvizet kell használnom, ebben amin-fluorid van, az egyetlen fluorid, ami be rendesen be tud épülni a fogzománcba. Javaslom, vegyél ilyet te is. Az összes kapható fogkrém nátrium-fluoridos, közel sem olyan hatékony, mint ez. Ja, még egy van, az Ökonetes fogkrém, de az drága.
2010. okt. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyenge a fogzománcod. Ha minden rendben akkor ilyeneket örököltél, ez ellen sok mindent nem tudsz tenni, ha normálisan jártál fogdokihoz kontrollra és nem mondott semmit. Vagy koronával vagy kivehető pótlással kell őket helyrehozni.
2010. okt. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Egy egészséges fog szerkezete iszonyú bonyolult módon megakadályozza a pici repedések továbbterjedését, és úgy általában is csak mostanában kezdik felfedezni, hogy hogyan is épül fel és "él" a fog.

Sajnos nem tudjuk hogy neked pont milyen nyomelemhiányod lehet és talán hiába is vinnéd be (pl. multivitamin-készítménnyel) lehet hogy nem szívódik fel, nem épül be a fogba, stb.

Ami tehetsz, az az óvatos rágás és a fogtechnika "kihasználása".

2010. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
lehet hatalmas tomesek vannak benne es a fala letorik??
2010. okt. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, a rágó fogaimban vannak tömések
2010. okt. 22. 12:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!