Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nemrég letörött a fogamból...

Nemrég letörött a fogamból egy nagyobb darab. Ki szeretném húzatni a fogamat, nehogy nagyobb baj legyen belőle. Kell-e fizetni a községi fogorvosi rendelőben ezért a műveletért? 21 éves vagyok, diák. Még nem volt ilyen gondom, ezért kérdezek itt.

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert letört még nem kell kihúzatni. Be fogja tömni. Hidd el sokkal jobb mint ha kihúzná. Amúgy szerintem neked már nem ingyen van. De ebben nem vagyok biztos.
2009. jún. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ki ne huzasd.

Be tömi, felépíti. Ha megelégszel az ingyenes anyaggal, akkor ingyen van. Ha tartósabbat, szebbet szeretnél akkor az anyagot meg kell fizetned.

2009. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne huzasd ki, amúgy rossz volt a fog, vagy tömött, vagy csak simán letört?

Én gyökérkezeltetném ,kiöli az ideget, aztán betömi plusz felépíti a fogat. Tavaly előtt 13 ezerbe került nekem maszeknál, igaz két napra rá szét is hullt a fogam, mert a nő nem vette észre, hogy meg van repedve a fog és kattog, és arra az instabil fogra építette rá a többit. Visszamentem volna, nem lett volna pofája mégegyszer annyi pénzt elkérni, de nem hittem el, hogy a második korrekció már ingyen lenne, hisz az ő hibája volt, ezért nem mentem vissza. De legalább már nem fáj, mert nincs benn ideg. Én is sokszor kihuzattam fogaimat, csak mert utáltam ha csiszolják, meg azt hittem fáj, ha megfogják az idegszálat, de ha nincs begyulladva és érzéstelenítik jó helyre szúrják a tűt, akkor elzsibbad és semmit nem érezni.

Ha egy fogad kihuzzák, akkor a mellette lévő is megsérülhet, nekem is befele romlott, és így szép lassan elveszted a fogaidat. Nekem még fogkövem is van, a baktériumok savakat termelnek, és alatta is romlik a fog. Hiába mosom a fogam, savas a nyálam, és calcium meg fehérje hiányom van, ezért töredeznek a fogaim, nincs arra pénzem h mindegyiket külön külön betömessem, és még csak tömésről beszélek nem fogszabályzásról, vagy felépítésről. Az amalgán tömés mérgező, pattanásos is ovltam tőle rendesen, az akril viszont két ezer forinttal drágább. Bár nem olyan tartós. A speciális foggyanta az igazi. Bár azt mondják a foghúzás ingyenes, de jó amikor mosolyogsz és van fogad, vagy amikor beszélsz nem vagy pösze, és elég rossz tud lenni, ha fáj, nekem a fejem is fáj tőle és lázas is vagyok miatta. A rossz fogat nem szabad halogatni, mert a szívre is rámehet, a véráramba bekerülnek a baktériumok.

Anyunak a végleges fogai fogváltás után alapba romlottan nőttek ki, mert hiánya volt. Azóta mű foga van, de a korona alatt romlik a fog, és a műfogak (nem protkó) egybe van feltéve, az egész fogáról le kéne húzni egyszerre, hogy egy szem fogát megcsinálják. Apunak az ideg magától halt el. Sőt ovlt olyan, hogy a foga letűnt a korona alatt, csak a gyökér maradt, de vigyázni kell, mert ha nem húzzák ki akkor vésni tudják csak, ahoz meg már szájsebész kell.

A törött sérült fog hamarabb romlik, ha nincs felépítve. A foghúzásnál sokszor benntörték nekem a gyökeret, aztán észre se vette a doki, mert szerinte egészben volt a fog, De én hallottam a reccsenést, és igazam volt, mert fél év múlva megröngenezték, és ott volt egy fog szilánk darabka meg egy géz foszlány, amitől begyulladt és

mindig irritálta, meg hőemelkedésem volt tőle.

Esküszöm ha kell mniden hónapban egy tizest éflreteszek, és lemondok sokmindenről, csakhogy egyesével havonta sorba betömessem azt a két három fogamat, még megelőzőm hogy tovább romoljanak.

2009. jún. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

diákoknak ingyen van, még 18 felett is, a fogmegtartó kezelés, kivéve akkor ha nem a sulidnak van dokija, vagy ha nem körzetihez mész, csak maszekhoz.


letört fogat nem kell kihuzatni, csak akkor szokták kihúzni, ha nagyon rossz és menthetetlen. Azon légy hogy megőrizd a fogaid.

2009. jún. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszolónak:

tömött volt a fog..


De egyébként mindenkinek köszi a segítséget. :)

2009. jún. 4. 07:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez egy ocska trukk hogy a tartosabb anyagot meg kell fizetni, sokszor ugyanabbol dolgoznak amiert fizetsz is mint amit akkor hazsnalnak ha ingyen csinaljak!


Tenyleg ne huzasd ki! Meg tudják csinálni!

Soha ne huzass ki fogat csak ha már tenyleg nincs más megoldás!



Ha megcsinalta a fogadat akkor mond meg neki hogy a fogadnak ásványi anyag potlásra van szuksége, ajánljon valamit, vagypedig tájékozódj a neten hogy miylen ásványianyagpotló kurák vannak!

2009. júl. 1. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!