Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek a fogammal?

Mit tegyek a fogammal?

Figyelt kérdés

Már vagy két hónapja járok egy hátsó rágófogammal a fogorvoshoz. Egyik napon mentem el, mikor nagyon fájt. Akkor kifúrta, betömte. Aztán persze megjelentem rá pár napra megint, mert fájt. Ekkor kiszedte a tömést (ez még rosszabb volt, mint a tömés) és elkezdtük gyökérkezelni. Először nem éreztem fájdalmat tisztításkor. Aztán volt hogy úgy fájt hogy azt hittem nem bírom ki. Aztán hanyagoltuk ezt és öblögettük, stb. Végül elértük, hogy nem fáj tisztításkor. Aztán később megint mentem, akkor csak egy bizonyos pici ponton fájt egy kicsit, de hasonló fájdalommal, mikor nagyon fájt. Ja és azt hozzá kell tennem, hogy nem nagyon volt olyan nap, hogy ne fájjon. De aztán rábeszélt a dr, hogy még várjunk. Belementem, bár néha bántam, mert a fájdalomcsillapító szinte mindennapos lett, és már a gyomrom nem bírja. Ha nem muszáj inkább tűröm a fájdalmat. Most elértünk oda, hogy kaptam gyógytömést. Először úgy éreztem, jobb így bezárva, mint nyitva. Pedig ugye fordítva szokott lenni. Aztán volt pár nehéz napom. Most fent nem fáj, de ha ráharapok érzem, hogy fáj a fog körben. Úgyhogy mostmár úgy gondolom, hogy ki kéne tényleg húzatnom. Csak az bánt, hogy olyan kevés fogam van. Bár tudom nincs mit tenni. De most magánorvosra nem telik, sajnos.

Olyat lehet csinálni, hogy magánorvosnál csináltatok röntgent, panorámát és kifizetem, de a fogamat a körzetinél csináltatom meg, már ameddig bírom a gyűrődést.

Nekem ez a fog nagyon sok kellemetlenséget okozott. A baj, hogy iszonyat pénzbe kerül és nekem erre nem telik. Más hogyan csinálja?


2012. febr. 5. 18:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Ami nagyon érdekes, hogy mostmár nem tudom mitől fáj, hiszen ha gyökérkezelve van, akkor nem kéne hogy fájjon. Nem tudom.
2012. febr. 5. 18:55
 2/10 bánomisén ***** válasza:
Ne kínlódj ennyit, dobasd ki a fogad a szádból, aztán kész. Marad még 31, az csak elég lesz...
2012. febr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért fáj, mert a gyökér körüli hártya van begyulladva ez minden gyökérkezelés után ilyen egy ideig, mert elég komolyan megcsesztetik a gyökeret. Ne húzasd ki, bírd ki valahogy, rendbe fog jönni, ez a gyulladás elmúlik egy idő múlva. Nekem 2 fogamat is gyökérkezelték, mindkettővel ugyanígy voltam ahogy te, majd meghülyültem, úgy fájt, de mondta a doki, hogy bírjam ki és le fog nyugodni. És igaza lett, bár beletelt jópár hétbe. A fájdalomcsillapítót dobd el.
2012. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne kínlódj ennyit, dobasd ki a fogad a szádból, aztán kész. Marad még 31, az csak elég lesz...


Emiatt a hozzáállás miatt fogatlan a magyar.

2012. febr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bánomisén ***** válasza:

19:03

Ami több szenvedést okoz, mint nem, attól szabadulni kell. Fogatlannak meg nem kötelező lenni, van korona, híd, fogbeültetés...

2012. febr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A baj, hogy vagy 22 fogam van így is csak. Nem ez az egyetlen rossz köztük. A többi most jön még csak. De hogy egy fogam ennyi ideig tart és úgy érzem nincs értelme, miközben a többi is ide jut, még nem fáj, de mire odakerülök, fog. Meg a végén menthetetlen lesz.

Tudom, hogy van sokféle megoldás fogpótlásra, de nekem erre nincs pénzem sajnos. Nem is tudom már hogyan csinálja. Néha úgy irigylem azokat akiknek gyönyörű foga van. Legyen mű vagy igazi.

2012. febr. 5. 19:20
 7/10 anonim ***** válasza:

bánomisén válasza:


19:03

Ami több szenvedést okoz, mint nem, attól szabadulni kell. Fogatlannak meg nem kötelező lenni, van korona, híd, fogbeültetés...


A fogászok is mindig elmondják, hogy a saját foggal semmi nem érhet fel, ezért törekszenek a megtartásukra. Én írtam, hogy én is megszenvedtem a gyökérkezelt fogaimmal, de a fájdalom teljesen a múlté és köszönik szépen, gyönyörűen be vannak tömve, erősek, stabilak. Szerintem nem kérdés, menyivel rosszabbul jártam volna, ha feladom és kihúzatom. Hallgass rám kérdező és várj még! Ha jól ki van tisztítva, akkor el fog múlni a fájdalom.

2012. febr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást. Most ott tartok, hogy még néha fent fáj, ahol régebben, de van néha egy egy pillanat amikor nem érzek fájdalmat pár percig. Most viszont a fogamon érzem, hogy ha megnyomom a nyelvemmel, vagy az ujjammal akkor úgymond fáj, vagy ha ráharapok. Valami olyasmit érzek, mint mikor hideg vízre érzékeny a fogunk, vagy a hidegre. Talán ehhez tudnám hasonlítani. Hát még várok akkor, de már lassan egy hónapja, ha nem kettő szenvedek vele. Most próbálok fájdalomcsillapítót nem bevenni, amíg bírom, mert már megy a hasam tőle. Meg eszek fokhagymát, hagymát, mindenféle népi gyulladáscsökkentőt, hátha megoldja természet a gyulladást, ha van. Valami recept nélkül kapható gyulladásgátlót fogra nem tudsz véletlenül? Szedtem ibustart, rubophent, algopirint, aspirin c plust is ittam egy időben. Mostanában ibustar, napi egy minimum. de már nem bírom, úgyhogy amíg nincs vészhelyzet addig nem veszek már be. Múltkor pálinkával is öblögettem, meg mosom állandóan. Bízom benne, hogy igazad lesz, kedves bíztató válaszoló és helyrejön. Még kitartok hátha.
2012. febr. 6. 18:07
 9/10 anonim ***** válasza:

A fogorvosod úgy végzett gyökérkezelést, hogy előtte nem készített röntgenfelvételt a fogadról?

Ez azért manapság igencsak furcsa.


Panorámát persze csináltathatsz, de ezért nem kell magánorvoshoz menned, valósínűleg ő is csak továbbküldene, mert ilyen berendezés a röntenes berendezéssel ellentétben csak igazán kevés helyen van.


Mondd meg a fogorvosodnak, hogy szeretnél csináltatni, és megmondja, hol lehet. Beutaló valószínűleg úgyis kell tőle.


Egyébként nekem is végeztek gyökérkezelést, egyáltalán nem fájt, annyira sem, mint egy fúrás, s amikor egy héttel a gyökérkezelés után nem éreztem változást, a doki a húzást javasolta, mondván, hatnia kellett volna a beavatkozásnak. S nálam a fogfájás abszolút elviselhető volt, csak már hosszabb ideje fennálló, ezért belementem, s nem is bánom.

2012. febr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A baj, hogy a röntgenre a közeli városba kell menni. Beutaló kell. Az még nem is baj. De időpontot kell kérni, aztán vagy egy hónap mire adnak.

Meg az is a baj, hogy most nem nagyon tudok elszabadulni. De valahogy időt szakítok rá, ha még megengedi a dr. Mert lehet azt mondja húzzuk ki, ha a gyógytömés után is fáj. Bár én félek, hogy nehogy más is legyen ott.

Egyszerre hány fogat tudnak megröntgenezni? Ha három rágó van egymás mellett azt pl meg tudják egyszerre? Vagy csak ha három szemfog?

2012. febr. 8. 19:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!