Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet kezdeni a fogammal? : /

Mit lehet kezdeni a fogammal? : /

Figyelt kérdés
Nos... hát az a helyzet hogy nagyon sokat szenvedtem már egy fogammal ami majdnem hátul van gyökér kezelve van és tömve... nem volt vele semmi baj egy ideig de most letört belőle egy darab és kezd fájni mit lehet vele csinálni? ki kell majd húzni? : ( nem szeretném ha kihúznák.. nem hiányzik egy se és nem szeretnék ott egy lyukat -.-
2011. nov. 14. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha sokat begyullad akkor még a húzás előtt van egy olyan lehetőség, hogy kiölik belőle az ideget. Innentől a fog már úgymond nem él. Általában koronát szoktak rá húzni, mert az idegkiölt fog nem él és könnyen törik. Ha még tömhető, akkor betömik. Húzást csak legvégső esetben csinál egy jó fogorvos.
2011. nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tévedek, de ha gyökér kezelték, akkor nem szabadna fájnia. Hiszen nincs benne érzőideg sem. de szerintem ha kifúrják és betömik, működőképes marad még egy ideig.
2011. nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
üttesd ki légkalapáccsal és az kiütés és nem kihúzás
2011. nov. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelt fog fájhat mindaddig, amíg az ideget ki nem ölik belőle.
2011. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát igen sztem se szabadna fájnia de amúgy lehet hogy csak beképzelem magamnak mert félek hogy fájni fog nagyon -.- és ez egyre jobban fog lefele törni?
2011. nov. 14. 17:30
 6/9 A kérdező kommentje:
fölöttébb humoros vagy 17:28 :)
2011. nov. 14. 17:31
 7/9 A kérdező kommentje:
a gyökérkezelés az egyenlő azzal h kiölik az ideget sztem ......
2011. nov. 14. 17:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Hidd el hogy nem:)Végigcsináltam...tudom miről beszélek.:)

Az idegkiöléshez beletesznek egy ki tudja milyen anyagot a 3 csatornába. Ennek 2 hét kell míg elvégzi a gyilkos munkát:)))

2011. nov. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát ha te mondod akkor biztos.. :) én nem vagyok túlságosan jártas de már jópárszor voltam fogorvosnál és mindig menni kell most nem szeretnék... -.- de am köszönöm.
2011. nov. 14. 17:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!