Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy fogtömés átlagosan mennyi...

Egy fogtömés átlagosan mennyi ideig bírja? Hány év? Kinek mennyi volt?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van 2 fogam amit 17 éves koromban tömtek be, ez még amalgános tömés, tudod az a "fémes".

Nos. Idén leszek 38 éves. Nincs vele gondom. 2 hátsó rágófogról van szó. Attól is függ mekkora a tömés, ki csinálja (mennyire alapos).

2012. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nekem 24 évesen volt először lyukas fogam (kettő) és valami modern fehér töméssel kezelték, még csak 5 éves, így megvannak.

30N

2012. jan. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem már többször cserélték, legutóbb 2 és fél évig bírta. Mondjuk elég nagy, és le is tört, szintén hátsó fog. Szóval majdnem a fél fog egy tömés.. a két alsó. Most másfél éve van.

Azért kérdeztem, ha abnormális, hogy ilyen gyorsan tönkre megy akkor máshoz megyek, mert egy ujjabb fogam kilyukadt, akkor ezt nem azzal az orvossal csináltatom, mert a meglévő 2-nek is néhány évet jósolok csak, aztán lehet azokat is újra...

Köszi!

2012. jan. 15. 15:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy, ami majd 20 éves, egy hátsó fogamban is 15 éves amalgám tömés volt, amit csak azért cserélt ki a doki, mert koronát tettek rá.
2012. jan. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


többféle tömőanyag létezik.

Valamelyik kevésbé jó minőségű,sajnos a legtöbb helyen azt használják.

Érdemes olyan helyre menni a Gradia tömőanyaggal tömnek,"papír szerint" is,3-4x tartósabb.

2012. jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:

Azt hogyan tudom meg, hogy az általad említett tömőanyagot használják-e? Illetve, ha ahová tartozom fogorvás nem olyat használ, akkor mennyibe kerül egy magán körülbelül?

2012. jan. 16. 14:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak onnan tudható meg,ha megkérdezed(remélhetőleg válaszol) illetve a magánfogászatok honlapján legtöbbször ki van rakva,hogy milyen tömőanyaggal tömnek.Ahova én járok,ott 11-15 e ft,attól függően milyen nagy méretű lesz a tömés.

Nem olcsó,sajnos:(

2012. jan. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nagy, mély tömésekkel előbb-utóbb az lesz, hogy alá fognak szuvasodni, főleg a modern fehér tömések, mert nem zárnak olyan jól mint a régi amalgám. A dokim mondta, hogy sokkal jobb minőségű tömés az amalgám és baromi tartós, csak hát ronda. Nekem kicserélt egyszer egy túlbuzgó, pénzéhes doki egy nagy amalgámtömést fehérre, úgy begyulladt a fogam rá pár hónapra, hogy gyökérkezelni kellett. pedig korábban semmi baja nem volt.
2012. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 eminem22 válasza:

Régi amalgán tömés bírja, apámnak az van 50 éves kb 27-28 éves korában tömték neki vagy 3-4, et azóta sincs semmi baj vele.

de ha vigyázol vele úgy olvastam mai tömések kb: 10évet kibírnak

2020. szept. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!