Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömés lesz, vagy gyökérkezelés?

Tömés lesz, vagy gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Üdv. Jobb oldalt lent, a 2.es örlőfogamon van kb. egy gyufásfejnyi lyuk. Hidegre, melegre egyáltalán nem érzékeny. De pl. ha valami cukrosat eszek, akkor arra érzékeny. Olyan tompa érzés és eléggé kellemetlen. De nem mindig. Ma volt egy kis ételmaradék és ki akartam szívni és akkorát nyilalt bele, hogy életembe nem éreztem akkora fájdalmat. És erre iszonyatosan be paráztam. Picit félek, hogy mi lesz a fogammal. Tudom, hogy doki mondja meg, hogy mi lesz a jövője a fogamnak, de azért megkérdezem tőletek is. :) Bocs a "regényért". 16/F.
2012. jan. 1. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne parázz :) Valószínűleg csak tömni kell és ha maszekkal csináltatod, tutira fájdalom mentes lesz.
2012. jan. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Brilliant válasza:
100%

Szia!

Sajnos csak fúrás közben fog kiderülni, hogy eléri-e azta réteget a szuvas rész, ahol már gyökérkezelni kell. Nekem sajnos gyökérkezelték már teljesen panaszmentes fogaimat.. sőt, mind a 2, ami gyokerkezelt, tök panaszmentes volt.

:S

2012. jan. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fogalmunk sincs. Sőt! A fogorvos sem tudja addig a pillanatig amíg fel nem tárja a területet.
2012. jan. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Ahogy láttam, a szuvas rész ki tört. Én is maszek fogorvosra gondoltam, mert tapasztalatból tudom, hogy a maszek munkások rendesen végzik a dolgukat. Legyen az autószerelőtől megkezdve biciklijavítóig minden :D
2012. jan. 1. 22:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Van olyan fogorvos egyébként, aki dolgozik körzeti rendelőben is, de magánpraxist is csinál. Egyébként én is a magánorvosra szavazok, nem ingyenes, de megéri az árát, pláne ha gyökérkezelésről van szó, az ha nem kábítanak el fájdalomcsillapító szurikkal rendesen (körzetiben megesik) akkor pokolian fájhat mikor tépkedi ki az idegeket. Egy sima fogtömésnél is majd meghaltam még 10 éve mikor körzetiben csinálták, magánnál tavaly meg semmit se éreztem csak azt, hogy a számban turkál.
2012. jan. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!