Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt egy lyukas fogam amiből...

Volt egy lyukas fogam amiből letörött egy nagyon nagy rész és már csak egy kis rész maradt meg a fogamból mit tesznek vele?

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:

fáj? akkor gyökérkezelés és tömés,


ha nem akkor csak lehet hogy tömés, de menjél minél előbb, hogy megtudják menteni.

2011. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
attól függ hogyan törött...ha pl íny alá,akkor azzal nem nagyon fognak tudni mit tenni, kihúzzák. viszont menj el miharabb,mert ha van rá mód megpróbálják megmenteni, felépítik például...
2011. dec. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tényleg amint csak tudsz menj el a fogászatra! Ugyan ez volt velem csak én nem mentem el aztán begyulladt már nem lehetett vele sokat kezdeni így kihúzta.
2011. dec. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
ha nagy darab letört, akkor korona....ha még van annyi a fogadból, hogy arra rá tudják húzni, akkor arra, ha nincs, akkor sikbaköszörülik, nagy lyuk bele, abba ragasztanak egy csapot és arra húzzák a koronát. Nem para.
2011. dec. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 alf válasza:

Ha számottevő része megvan, újjá lehet építeni a mai hi-tech anyagokkal.


Ha a gyökérrésze van meg, tudnak bele tenni csapot és rá egy műfogat.


Ha menthetetlen, akkor is tudnak rá hidat tenni, ami az előtte és utána lévő fogakon támaszkodik.


A lényeg, hogy ha meg akarod menteni, akkor érdemes minél hamarabb elmenni, mert egyre drágább mulatság lesz...

2011. dec. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is így jártam az egyik fogammal, és szájsebészet lett a vége... (Nem volt olyan szörnyű, mint amilyennek beharangozták, de gondolom, ez orvosfüggő...)
2012. jan. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Combi27 ***** válasza:
Ha fel tudják építeni akkor nincs gáz, ha nem akkor csapos korona, de azért azt érdemes tudni hogy 1 koronát soha nem csinálnak legalább kettő, de inkább három, hogy tudjon rendesen tartani.Az olcsóbb korona ára olyan 10-12 ezer, a drágábbé 20 körül mozog/db
2012. jan. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
attol fugg h mekkora az a fog es h faj e en sokaig halazgattam mig begyuladt es ki kellet huzzak de ha idoben elmegyek akkor lehet h felepitettek vagy betomtek volna a fogtol fugg.(ne felj mert nem olyan veszes)
2012. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!