Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan teszik fel a fogszabály...

Hogyan teszik fel a fogszabályzót?

Figyelt kérdés
Január 15-én felteszik az állandó fogszabályzóm.Nagyon félek hogy fog-e fájni.Mit fog csinálni a Dr.nő vagyis hogy rakja fel? Mit nem szabad utána egyek?Aki tudja bővebben írja le hogy neki mi a véleménye.L 14
2011. dec. 21. 19:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ne félj, maga a felrakás nem fog fájni, nekem is volt majdnem egy évig volta rajtam, de egyáltalán nem vészes, egyszerűen felragasztja fogról fogra, annyi kellemetlenséget fogsz érezni hogy kicsit rossz íze lesz a ragasztónak. Biztos szokatlan lesz egy darabig, én pl 3-4 napig nem tudtam szilárdat enni, mert erős lüktetést éreztem az összes fogamban amint ráharaptam valamire, de később ez elmúlt, akkor fogsz hasonlót érezni amikor állítanak rajta. Apróbb kellemetlenség még az éjszakai nyálfolyás :D Enni ehetsz végülis bármit, csak figyelj oda, hogy minden kajamaradékot megpróbálj kiszedni a fogszabályzóból, mert ilyenkor könnyebben romolhatnak a fogaid!
2011. dec. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem február 15 ! :DD
2011. dec. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=bhYZxjZqOXk&feature=related


Ne ijedj meg attol a csotol, csak a nyalat szivja ki :)

2011. dec. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat 
2011. dec. 23. 18:12
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekem nem olyan volt, mint a videón.

Felragasztották a breketteket, de az ívet csak napokkal utána, hogy a ragasztó jól megfogja. Ha a fogorvos nem ad, akkor rögtön utána menj el a dm-be, fogszabályozó viaszért. E nélkül egy tapodtat se! nem is hinnéd de ezek a pici aranyos cucccok baromi élesek (főleg ha még nincs fent a gumi) és mind beleakad az arcodba, mély sebeket hagyva. (belül)

A legrosszabb rész, amikor meghajlítja az ívet a végén, de nem tart sokáig. Akkor rögtön nem érzel fájdalmat, csak később. Ívről ívre kevesebb fájdalmat (a hosszú drótot ami keresztben van hívjuk így ezt rendszeresen cserélik)Nagyjából 5 napig pépeset eszel majd, mert minden egyes fogad úgy fáj, mintha egyszerre akarnak kiesni. Aludni se fogsz sokat. Javaslom az algoflex forét, nekem az volt jó.

Kb. két hétig sejpes leszel.

Tudom, hogy ezek után hihetetlen, de szeretni fogod a fogszabályozódat. Én imádtam.

2011. dec. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Remélem én is szeretni fogom ha imádni nem is.Te hány éves voltál mikor feltették?
2011. dec. 25. 10:56
 7/16 anonim ***** válasza:

Én vagyok az éjféli válaszoló.

19 voltam, ami azt jelenti, hogy neked nem fog így fájni, miné fiatalabb vagy annál kevésbé fáj.

2011. dec. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek ugyan úgy fáj, csak az a kérdés ki hogyan tűri a fájdalmat...

Én nagyon szeretnék már fogszabályzót. :(( :D

52 nap múlva fent is lesz (L)

2011. dec. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
:D Majd ha gondolod elmondom hogy milyen érzés volt mikor feltették :)
2011. dec. 25. 18:28
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen, kíváncsi vagyok rá és már előre köszönöm, hogy megosztod velem ezt a "csudijó élményt" :D
2011. dec. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!