Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szalicil télleg jó a fájó...

Szalicil télleg jó a fájó fogamra míg el nem lát a doki?

Figyelt kérdés
4-re kaptam időpontot nem tudta megcsinálni mind a kettőt sajnos ma. Addig jó a szalicil, hogy ne legyen érzékeny vagy ne fájjon?
2011. dec. 16. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem hallottam meg.En annak idejen a baratomtol szegfüszeg kivonatot kaptam, pici vattara csepegtettem,es azt dugtam a ljukas fogba.Hianyakkor,a szegfüszeget,szetvagtam,es azt hasznaltam,erös fajdalomcsillapito hatasu.A cseppeket patikaba vette.
2011. dec. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A szegfűszeg olaját is használják fogak fájdalomcsillapítására, a kínai gyógyászat évezredek óta használja e célra, érdemes lehet egy próbát tenni vele. Közvetlenül a fájdalmas területet kenjük be vele, vagy egyszerűen vegyük a szánkba a szegfűszeget és tartsuk nyelvünkkel a fájdalmas területhez. A mentával hasonló a helyzet, bár e növény a szegfűszeggel ellentétben nem rendelkezik természetes fájdalomcsillapító hatással, pillanatnyi enyhülést hozhat. A kamillás borogatás és fejkendő is segít, ha nem túl meleg vagy hideg.
2011. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szintén a szegfűszeget ismerem. Lehet kapni DM, Rossmann és hasonló boltokban egy fajta cseppet, aminek eszembe nem jut a neve. (G betűvel kezdődik, azt tudom) Tömény szegfűszeg, és nagyon jól jön fogfájás ellen.
2011. dec. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
65%
Tehetsz rá nyugodtan szalicilt, csak ügyelj rá, hogy az ínyedre, nyelvedre ne menjen.A szalicil kiidegeli a fogadat és nem fog fájni.(:
2011. dec. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól hallottad. Jó a fogfájásra, de arra készülj, hogy kimarja az íny körüli bőrt egy kicsit és igen fura érzés lesz. Ki lehet bírni.
2011. dec. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor mégnagyobb lukat csinál a fogamra?
2011. dec. 16. 18:37
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Igen, a szalicil tényleg fájdalomcsillapító hatású, de ne használd. Épp azért TILTOTTÁK BE az élelmezési iparban(mert ugye tartósítószer is), mert tönkretszi a nyálkahártyát, gyomorvézéseket okozott, kiújultak a gyomorfekélyesek problémái.
2011. dec. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor inkább nem használom. Holnap megyek inkább szegfűszegért. :)

köszi

Ha van esetleg tapasztalat vagy vélemény írjatok! :-)

2011. dec. 16. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!