Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most komolyan muszáj gyökérkez...

Most komolyan muszáj gyökérkezelni? Nem akarom!

Figyelt kérdés

Tavasszal vették le a fogszabályzómat, és kb. 1 hónapja kiderült, hogy van egy ciszta a felső egyesem fölött, de nem a foggyökéren, csak ahhoz közel. A doki elkezdte kezelni, átfúrta a fogamat, és azon keresztül tisztult egy ideig, most meg valami antibiotikumos kötést rakott bele.

Amikor átfúrta, akkor mindent érzéstelenítő nélkül csinált, egyáltalán nem fájt. A fognak nincs semmi baja, ettől függetlenül tegnap elmondta, hogy a fogamat végül gyökérkezelni fogja. Arra sem kaptam egyértelmű választ, hogy hogy fog a ciszta burok eltűnni, mert oké, hogy kitisztul, de ha ott marad, akkor újra telítődni fog.


El akarok menni másik fogorvoshoz is, tudni akarom, hogy tényleg nincs e más megoldás??!

Segítsetek, tudtok ajánlani megbízható fogorvost Pesten?


2011. dec. 13. 08:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyökérkezelést sajnos nem fogod megúszni. A legtöbb esetben a fog gyökér végét, ahova a ciszta kapcsolódik le szokták vésni, így tűnik el teljesen a ciszta, de ehhez mindenképpen szükség van a gyökérkezelésre.
2011. dec. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyökérkezelés azt jelenti, hogy az átfúrt fogad kipucolja és feltölti végig töméssel. Előtte elvileg eltávolítaná a foggyökeret, de az elépzelhető, hogy neked már nincs is.

És igen, muszáj. Mert ha benne marad a lyuk a fogadban, akkor pillanatokon belül el fog kezdeni szuvasodni, no meg ha üreges, akkor könnyen törik is.

2011. dec. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De pont ez az, hogy a ciszta még csak nem is a foggyökéren volt, hanem felette a lágy részen, tehát a fogamnak semmi baja, nem fáj, nem romlik.

Miért nem lehet a kifúrt lyukat csak simán betömni, miután kitisztította a cisztát? Van 1-2 tömött fogam, amiben nagy tömés van, és azokkal sincs gond.

Miért kell ehhez kiszedni a foggyökeret?

2011. dec. 13. 09:12
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

azzal, hogy kifúrta már alapból nincs más lehetőség, csak gyökérkezelés.

2 választásod lehetett volna:

a- kihúzza a fogad és direktbe kezeli

b- megpróbálja a fog gyökerének nyílásán át kezelni és utána gyökértömi

Szerinted melyik volt a jobb választás? az másodiknál megvan az esély, hogy megmarad a fogad, ha mégsem működik, még mindig lehet az elsővel folytatni

Amúgy ne aggódj, a ciszta tokja nem fog ott maradni

2011. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

amúgy ez fog gyökerén keresztül való kezelés során eltávolítják a fogbelet...ha ezt érzéstelenítő nélkül csinálta és te nem érezted, akkor valószínű, hogy már nem is élt a fogad, különben rohadtul fájt volna. és amennyiben tényleg így van, akkor megint a gyökérkezelés a megoldás.

Ha nem akarod gyökértömetni akkor húzasd ki...csak akkor feleslegesen próbálta az orvos megtartani a fogad

2011. dec. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Májusban került le a fogszabályzóm másfél év után, és fél évi fizetésem van benne. Eddig élvezhettem a szép mosolyomat, mert az a nyomorult gyökérkezelt fog úgyis el fog színeződni 1-2 év alatt.

Ha egy hátsó fog lenne, nem zavarna, de a felső egyesem. Az egyes, ami mindig szem előtt van, és gusztustalanul fog kinézni nemsokára.


Áh, nem sírok tegnap óta...

2011. dec. 13. 15:26
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehetne rosszabb is.

Ha az orvos elődleges terápiaként a fogeltávolítás és a ciszta direkt kezelését ajánlotta volna, akkor az lenne a problémád.

Azért 1-2 évnél valószínű több idő kell, amíg elszíneződik, de ez függ a táplálkozási szokásoktól is.

Elhiszem, hogy rosszul esik, de ez egy olyan dolog amin nem lehet változtatni, bele kell törődni és a lehető legjobb módon kezelni kell.

Nekem tavasszal egy műtét alkalmával az intubálás során törték le a felső középső metszőm, az amúgy hibátlan fogsoromból. Most pótolva van a hiányzó rész, de nem egy életre szól. ez van...

2011. dec. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Hello!

Nekem is lesz gyökérkezelésem (holnap)

és a barátnőmnek 2 éve van anyukámnak 12 és még mindig ugyanolyan fehér a foguk mert ha rendesen mosod naponta kétszer és nem iszol olyan sok kólát például valószínűleg a te fogad is szép fehér marad =D

De persze ha esetleg elkezd barnulni vagy ilyesmi talán a fogfehérítést ajánlanám...

2012. jan. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szóval gyökérkezelve lett.

Bár az eljárás számomra új volt, mindenki a frászt hozta rám, hogy milyen fájdalmas, amikor az idegeket kiszedik. Szóval írtam, hogy a doki kifúrta a fogamat, ez még decemberben voltam. Azóta minden héten mentem hozzá 2x, és mindig spriccelt valami cuccot a lyukba, és beletolt egy tű szerűséget, amit megcsavart, és kihúzta.

Tegnap mentem, mert megbeszéltük, hogy akkor gyökérkezelés, a cisztát pedig hétfőn veszi ki. (felvágja egy kicsit az ínyem)

Tegnap közölte, hogy igen, akkor a gyökértömés...annyira meglepődtem, mert még aznap mondták a kollégák, hogy a gyökérkezeléshez kérjek erős érzéstelenítést (egyébként semmihez nem szoktam kérni) Ehhez képest csak betömte. (na jó, az egy kicsit fájt, mert magasra felnyomott valami rossz ízű cuccot)

A végén kérdeztem, hogy és a gyökérkezelés, amikor kiszedi az idegeket...? Azt mondta, hogy ezt csinálta hetek óta...

Az normális, hogy nem fájt, amikor szedte ki az ideget? Vagy lehet, hogy amit belespriccelt, az ilyen maró folyadék, és attól nem éreztem?


Bocsi, hogy értetlenkedek, de a fogorvosom nem túl bőbeszédű, soha nem tudom, hogy épp mit csinál:(

2012. jan. 6. 14:30
 10/13 anonim ***** válasza:

ha már elhalt volt a fog, akkor nem fáj a fogbél (idegek) eltávolítása (ahogy korábban írtam). A folyadék amit belespriccelt, az arra való, hogy fertőtlenítse a gyökércsatornát, nincs érzéstelenítő hatása.

Nagyon valószínű, hogy a ciszta kialakulása már a fogbélelhalás és az amiatt kialakuló gyulladás ( a csontban) következménye.

2012. jan. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!