Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 18 éven alulinak a fogtömés...

18 éven alulinak a fogtömés ingyenes?

Figyelt kérdés
Ma voltam fogászaton és a fehér tömésért ötezer forintot kértek az sztk-ban. Én úgy tudom, hogy 18 év alatt a fogtömés ingyenes. Utána is néztem és az oep oldalán is az van írva, hogy a fogszabályzásért és a fogpótlásért kell csak fizetni, a többi dologért pedig nem. Ti mit tudtok?
2011. nov. 29. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
az amalgám tömés ingyenes, az esztétikusért fizetni kell
2011. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A törvény szerint már nem is csinálhatnak amalgán tömést!!! És a fogtömés TB-s ellátás!
2011. nov. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A cement tömés TB-s!Az amalgámért meg a többiért is fizetni kell.
2011. nov. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor áruld már el nekem hogy van TB-re fehér tömés a fogamba? :D
2011. nov. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahol esztétikai szempontból kell berakni fehér tömést-pl első fogaknál-ott ingyenes a fehér tömés. Az pedig tévedés, hogy betiltották az amalgámot. Most is csinálnak ilyet és a közhiedelemmel ellentétben semmi káros hatása nincs, csak kevésbé esztétikus, mint a fehér és nem utolsó sorban kevesebbe kerül. Nagyon nagy előnye viszont, hogy sokkal tartósabb, tehát olyan fogaknál, amiket fel kell építeni, illetve nagyobb terhelésnek vannak kitéve(pl rágófog)ott ajánlatos amalgámot alkalmazni.

Az amalgám ellen simán hisztériát keltettek mesterségesen, mert így sokan inkább a fehér tömést rakatják be dupla pénzért.

2011. nov. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem több hátsó fogamat tömték fehérrel - ingyen
2011. nov. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tévedés, hogy betiltották? AKkor hogyhogy TB-re csinálnak csak fehér tömést?
2011. nov. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tiltották be, én nem rég voltam a fogorvosnál és amalgám tömést rakott az alsó utolsó előtti rágófogaimba (2 tömést csinált). Azt mondta, hogy a fehér tömés csak az első fogakba ingyenes, hátul amalgámot használnak, és ez ajánlatosabb is mert sokkal tovább bírja. Nekem már lassan 10 éve benne van egy amalgám tömés a fogamban és még semmi baja, remélem még egyszer ennyi ideig kibírja.
2012. jan. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!