Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ideiglenes tömés. Azaz jöhet...

Ideiglenes tömés. Azaz jöhet a gyökérkezelés vagy ez még nem biztos? Többi lent!

Figyelt kérdés
Ma voltam fogászaton és kifúrta a doki a fogamat és ideiglenes tömést tett bele. Héten kell visszamennem. Mikor számíthatok gyökérkezelésre? Van még esély, hogy sima tömést kapok? Illetve az természetes, hogy málik ez az ideiglenes tömés, illetve fura ízt érzek a torkomban. Illetve UV lámpával sem világította meg az ideiglenes tömést, ez azt jelenti, hogy kiszedi és gyökérkezelés? Szerintetek?
2011. nov. 28. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem is van ideiglenes tömésem..1,5 hónapja... nem UV lámpázott nekem se. de szó sincs gyökérkezelésről nálam.. januárban kicseréli rendesre. melyik fogadat tömte? :)
2011. nov. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Berakja az ideiglenes tömést, ha a következő vizsgálatig nincs panaszod, akkor véglegesre cseréli. Ha az ideiglenes töméssel fájdalmat érzel, akkor fog gyökérkezelni!
2011. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Felső 4 ha minden igaz. Bal oldalt. Mondta, hogy mély a lyuk ezért ideiglenes tömést tesz be és jöjjek vissza pár nap múlva. Remélem nem kell gyökérkezelni. Amúgy ezelőtt nem fájt a fogam, "csak" lyukas volt, de semmi más, így ma kifúrta és tett bele ideiglenes tömést.
2011. nov. 28. 19:12
 4/14 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok. nálam is ez volt. azóta benn van az ideiglenes.. azt mondta maradhat még, januárban lecseréli rendesre. :) ha nem fáj, valószínűleg nem fog gyökérkezelni :))) ha pedig igen, attól sem kell félni! nem fáj :) 17/L
2011. nov. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom...Azt nem mondanám, hogy nem kell a gyökérkezeléstől félni. Amúgy neked hogy-hogy olyan sokáig van bent az ideiglenes tömés? Mondta, amint kimegy az érzéstelenítő hatása eldől minden. Remélem nem fog fájni.
2011. nov. 28. 19:18
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt mondta maradhat akár 2-3 hónapig is..:) állítólag van valami gyógyszer benne... és mivel nincs panasz szerencsére, ezért elég akkor lecserélni :) Szorítok neked hogy ne fájjon :)
2011. nov. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy. Amúgy nekem nem tudom, hogy van-e benne gyógyszeres anyag.
2011. nov. 28. 19:30
 8/14 anonim ***** válasza:
ezt én sem tudom, egyébként ne ijedj meg ha kicsit érzékeny lesz még miután elmúlik a zsibbadás... :)
2011. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Rendben :) Mondjuk doki azt mondta ha kimegy a zsibbadás és fáj akkor onnantól el van döntve a dolog...De ma már enni inni nem fogom nem akarom még egy kicsit sem terhelni/ingerelni a fogat. Szóval nem tudom, hogy érzékeny lesz-e vagy sem.
2011. nov. 28. 19:39
 10/14 anonim ***** válasza:
ihatsz nyugodtan. enni is szabad...:) ha nem akarod terhelni, akkor a másik oldalon...:) én is nagyon féltem...nem mertem enni se :)
2011. nov. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!