Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy szednek ki egy olyan...

Hogy szednek ki egy olyan fogat, aminek csak a gyökere van meg, de az is kivan fúrva, mert gyökérkezelve volt? :S

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 15:55
1 2
 11/18 anonim válasza:
Savas foggyökérfürdővel! A mennyiségre oda kell figyelni, mert könnyen szétmarhatja az agyad is!
2011. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

Az első volt a legkorrektebb, és nincs mitől félned.

Ne aggódj, az orvos tudja mit tegyen, és megvannak a megfelelő eszközei. Nem itt a fórumon fogják megmondani a tutit, és nem is Neked kell megoldanod a problémát, az a fogorvos dolga :)

Nekem két olyan bölcsességfogamat húzták ki az elmúlt hetekben amiknek már nem volt meg a koronája, mindezt fájdalom és komplikációk nélkül - pedig a régi rossz élmények miatt én is rettegtem a beavatkozástól.

Szóval, ne aggódj a hogyan-on, és ne hallgass a rémisztgetőkre. Menj el bátran és meglátod meg fogsz könnyebbülni utána.

2011. dec. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, létezik egy nagyon humánus megoldás a vésés elkerülése érdekében:


Orvos csóválta a fejét, hogy ezt nem lehet kihúzni.

De egy ideiglenes gyors tömés után gond nélkül ki tudta húzni.

(Csak sajnos ritka az ilyen jó doki!)


Üdv, sok sikert és gyógyulást!

2011. dec. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Nekem volt ilyen, még fúrt kicsit, és tett bele gyógytömést, 1 hét múlva kifúrta a tömést és csavart bele fém színű csonkot. 1 hét múlva jött rá a korona. Én is rettegtem tőle, hogy kifogják vésni, de ez 8 éve volt, és azóta megvan a fog. Kitartást.
2011. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
És a körzeti orvos csinálta a fogam.
2011. dec. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
hát, ez menthetetlen mert már elvan szuvasodva az egész gyökér
2011. dec. 3. 22:02
 17/18 anonim ***** válasza:
Azt a fogat, aminek a teteje letört, és a gyökér is ki van fúrva, tömve, azt fogorvos ki nem szedi neked. Ha van valamilyen felső része, akkor ki tudja szedni, egy kis fájdalomcsillapítás, pár szuri, de no para, a lidokain miatt nem hogy a szurit, de még a szádat se fogod érezni 2-3 órán át:D Szóval ha ki tudja húzni akkor kilazítja és kiszedi, nem jár túl nagy vérzéssel sem, de készülj fel, estig tuti nem eszel, utána is csak tejmenteset és pépesebbet. Ha nincs szerencséd, akkor egynapos szájsebészet, odamész, elérzéstelenítik, felfekszel az ágyikóba, kireteszelik a szácskádat, annyira elérzéstelenítenek, hogy ha Erdei Zsolt pofán verne egy igazán erőset, még azt se éreznéd meg, majd ezután két nyisszantás, felvágják, kikapják, kipucolják a helyét, majd ha nem volt túl szar a fog, akkor egy öltés és mehetsz is, persze akkor vissza kell menned majd öltést kiszedni de az már semmiség. Nekem is kaptak már ki gyökerestül fogat, és nem haltam bele:) Szóval csak no para:)
2011. dec. 5. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

na?

mi van veled? :)

Kiszedték? Mesélj!

2013. ápr. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!