Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy szednek ki egy olyan...

Hogy szednek ki egy olyan fogat, aminek csak a gyökere van meg, de az is kivan fúrva, mert gyökérkezelve volt? :S

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 15:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Képekkel leírással:

[link]

2011. nov. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

fogóval.Nekem apró darabokra volt törve az egyik fogam, de kitudta húzni.

Ha pedig jó a fogad akkor betömi és nem fogja kihúzni.

2011. nov. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
uuhh, most még jobban félek
2011. nov. 26. 16:04
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem egy baleset miatt eltörött a foggyökér, és amikor kihúzták a fogamat, a gyökér vége bent maradt. Szájsebészeten vésték ki, nem fájt, csak kellemetlen volt.
2011. nov. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nincs mitől félned, mert a kezelés előtt elérzésteleníti.

Nekem a nyáron 4 fogat húztak és 4 tömtek. Felnőtt létemre első alkalommal remegve menetem be mert évek óta a rossz élmények hatása alatt voltam. A kezelés végére mondtam a doktornőnek, hogy vissza adta a hitet, hogy igen is vannak kiváló fogorvosok akiknél nem lehet fájdalmat érezni. Igaz ez nem SZTK-n volt a kezelés, hanem magán fogorvosnál. Rendbe tette úgy a fogaimat, hogy bátran merek már mosolyogni.

2011. nov. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha tudja fogóval v kivési.

Nekem a fele hiányzott, tömni nem volt érdemes állítólag, szájsebészeten húzták ki, sajnos az utóbbi időben mindig rosszul szoktam lenni, még időben tudtam szólni addig a doki is pihent, nehezen jött ki az 1ik gyökér..nagyon megviselt és még a végén is rosszul lettem és a váróban is.

Megkérdeztem a háziorvosom, h mitől lehet, azt mondta ilyen vagyok, pedig korábban nm volt ilyen! És azt is, h lehet-e tenni ellene a válasz: nem!:(( Most már sajnos mindig ez lesz.

Szerencsére jól ki tudta szedni és csak 1hétig szenvedtem a fájdalomtól. igaz néha még fáj mintha ott lenne a fogam.. Pár hónapja volt.

2011. nov. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, ne félj maga a beavatkozásból nm érzel semmit, és ha lesz még ilyen gondom, ahhoz a dokihoz megyek legalábbis inkább ő, mint más! Mer ő legalább vette a fáradságot és elmondta mi a teendő, mit lehet és mit nem!
2011. nov. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 nemondom2x válasza:
Nekem az egyik fogamat régebben kifúrták, majd gyökér kezelték, de nem tettek bele semmilyen tömést a kezelés után (sztk)és ennek az lett az eredménye, hogy letört rá egy hétre(azt nem részletezem, hogy az infarktus kerülgetett).Elmentem egy magándokihoz és ő egy érzéstelenítés után 2 neki rugaszkodásból ki is húzta, pedig szinte semmi nem is volt a fogamból.Nem tudom hogyan csinálta. :D Azt hozzá teszem, hogy egy jó erőben lévő férfi doki volt. Igazából utána nem volt pár napig jó, mert fogszilánk maradt benne, így begyulladt. Öblögettem gyógyszertári gyulladáscsökkentővel, vártam, hogy kiessen a szilánk, hogy betudjon gyógyulni a seb.Hamarosan ki is esett.És ennyi.:)Nem kellemes de túlélhető.:)
2011. nov. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

úú b+, nem irigyellek.

Nem akarom fényezni magam, de:

- estem biciklivel és szétszakadt az állam, a szám és a nyelvem (16 öltés),

- elszakadt az achillesem,

- betört a fejem,

- gyökérkezeltek érzéstelenítés nélkül

...hál istennek mindezt nem mind egyszerre és egyszer nekem is szedték ki egy foggyökeremet.

Ez volt mind közül a legszarabb.


Fájdalomra ne számíts, mert brutális mennyiségű fájdalomcsillapítót kapsz, ellenben ha nincs szerencséd, akkor valami ár-szerű motyót kalapálnak bele a foggyökeredbe, hogy ki tudják húzni... és az elbaxott egy dolog.

Kb. ahhoz tudnám hasonlítani, mintha kalapáccsal ütnék a fejed.

3 nő szedte ki nekem ezt, ebből egy adogatta a "műszereket", egy csinálta, egy meg fogta a fejem.

Életem legszarabb élménye. Viszont nem gyulladt be, mint az előttem szólónak, nagyon jól "megcsinálták" a csajok. :) Szentkirályi utca, szvsz ne költs maszekre.

2011. nov. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Véső és kalapács!!! Úgy érzed, hogy széthull a fejed...
2011. dec. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!