Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Holnap megyek szájsebészetre,...

Holnap megyek szájsebészetre, mennyire rosszak a nézeteim?

Figyelt kérdés
Holnap megyek szájsebészetre, fogászaton ma voltam mondták hogy nem nyúlnak hozzá, mert nem mernek... elküldtek viszont röntgen-re, s visszamentem fogorvoshoz majd mondta hogy hát ez eléggé bevan gyulladva, vagyis a fog, nem az inny. Na most a kérdésem a következő, eléggé nem vagyok fájdalomtűrő, a köv. kérdésem, hogy fájni fog-e?? és kérhetek 2 injekciót?? s akinek volt ilyen esete mint nekem, kérem ossza meg a tapasztalatait! köszönöm az ÉRTELMES válaszokat!!
2011. nov. 15. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
A röntgen nem fog fájni. Ha utána beavatkozásra kerül a sor, akkor nem csinálja meg addig amíg kellően nem lettél érzéstelenítésre. Kapsz egy injekciót kiülsz a folyosóra és amikor hat akkor fog bármit csinálni. Ha nem érzed hatásosnak közben az egyet akkor szólsz és megoldja! Sok sikert!
2011. nov. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor én elmondom a másik verziót. Ha erős gyulladásban van az érintett fog,akkor bizony akár fájhat is a beavatkozás. Engem egyszer keményen megkínzott a városunk legjobb fogorvosa, illetve szájsebész. Életem legdurvább fájdalma volt!!

Egy ciszta volt a foggyökéren, amit eltávolított. Majd be sz.rtam a fájdalomtól, ő csak azt hajtotta, hogy bocs. Látta rajtam a szenvedést, és hogy kalimpálok. A végén azt mondta, hogy nem tudta jobban elérzésteleníteni, mert erősen be volt gyulladva. Jah és jut eszembe...egyszer egy foghúzás is nagyon fájt. Mondtam a dokinak, úgy érzem nem zsibbadt el megfelelően. Erre ő legyintett, és hozzáfogott a húzáshoz. Nagyon fájt!! Ez egy másik doki volt amúgy.

Na remélem kellőképp elijesztettelek?!:) Nem ez volt a szándékom. Azért volt fájdalom mentes beavatkozás is.

Sok szerencsét!!

2011. nov. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
na, voltam, és őszinte leszek mindenkivel aki eljut idáig ( ne adj isten) 2 nagy dózisú lidocain injekciót kaptam, elzsibbadt elég rendesen, viszont, életem legkínosabb fájdalmait éltem át.. igaz, 30mp az egész, de az a 30 mp borzalmas..... iszonyú :(:S soha ne makarom újra átélni, hihetetlenül fájt, és igen, csak akkor fáj a foghúzás, ha erősen bevan gyulladva és hát az enyém erősen bevolt gyulladva..
2011. nov. 16. 10:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy túl vagy rajta!:) Sajnos lehet még részed hasonlóban...egyél sok csokííít!:)))
2011. nov. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ok.. :D:D:D de legalább tanultam belőle, előbb vagyok fogászaton többet és kibírható fájdalmak mellett, mint rohadt szájsebészeten KIBÍRHATATLAN fájdalmak mellett.. jesszusom visszaemlékezni is rossz rá :S
2011. nov. 16. 19:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Tanulj az esetből, és ezentúl rendszeresen ellenőriztesd a fogaidat. Láthatod, hogy nem mindegy, hogy egy kisebb szuvasodást tömnek be vagy egy rommá rohadt, gyulladt fogat kell kihúzatni iszonyatos kínok közepette... Amúgy nekem is volt ilyen, én hülye leszartam a fogamat, ideiglenes tömés volt benne, de féltem visszamenni a dokihoz. Évekig(!!!) leszartam, néha baromira fájt, de kibírta, Aztán egyszer úgy begyulladt meg gennyesedett, hogy akkor már sírva mentem orvoshoz. Nekem is kihúzta, nálam se hatott jól az injekció, azt hittem ottmaradok, mikor elkezdte húzni! Azóta inkább rögtön dokihoz megyek, ha egy kicsit is fáj valamelyik fogam!
2011. nov. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!