Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan szedi le a fogorvos a...

Hogyan szedi le a fogorvos a koronát?

Figyelt kérdés
Volt egy balesetem,és letört félig 2 fogam amin korona volt. Azt mondta a doki hogy le kell szedni sajnos a koronát,és kapok újat. Ez nagyon fáj? Mert azt mondta kb. 30-40 percet leszek bent. Azt hittem 5 perc az egész.
2011. okt. 6. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez atól is függ, hogy milyen korona, ha fémvázas, akkor két helyen elvágja és lefejti, ha vastag porcelán, akkor gondolom nehezebben jön le, de nem fáj, csak kellemetlen.
2011. okt. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Speckós kalapáccsal úgymond leüti(porcelánnál így volt) vagy speciális elvileg fájdalommentes eszközzel(egy fogorvos mondta, hogy ő nem kalapál) szedi le.A leütés elég kellemetlen.
2011. okt. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

az én dokim érzéstelenítéssel csinálta. tényleg nem öt perc, mert a ragasztó makacs... de csak a művelet hangját hallani, fájni semmennyire sem fáj.

utána az a pár nap, míg elkészül a másik, elég kellemetlen. a levegőre is nagyon érzékenyek a "meztelen" fogcsonkok.

2011. okt. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Kérek mindenképpen érzéstelenítőt a biztonság kedvéért. :)
2011. okt. 6. 09:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!