Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Muszáj elhozni? Meg lehet azt...

Muszáj elhozni? Meg lehet azt csinálni, hogy nem megy el a műfogsorért? És nem is fizeti ki?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek egy másik jóindulatból csináltatott műfogsort. Ez 40 ezerbe került, és a szomszédjának ez a fogtechnikus egy selejtet adott, amíg az ismerősöm az SZTKs fogát már vidáman használta. Csak most eltört, és ráerőltették, hogy itt csináltassa a magánrendelésnél. Meg lehet azt csinálni, hogy nem megy el a műfogsorért? És nem is fizeti ki?
2011. szept. 5. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. ha megrendelt valamit, akkor ki kell fizetni. Felnőtt ember,mi az, hog "ráeröltették?"
2011. szept. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jóindulatból, mert szeretik, és azt hitték, hogy csak azért mondja, hogy ne, mert drága.
2011. szept. 5. 08:37
 3/7 anonim ***** válasza:

De ha nem gond, ha drága,akkor mi a baj? Hozza el és kész.

ami sorozat termék, azt visszaviheted és visszacserélik, mert majd más megveszi. A fogsor nem ilyen.

2011. szept. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az SZTKban rendesen csinálják meg negyedannyiért. Nem olvastad el rendesen, amit írtam?
2011. szept. 5. 08:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha más rendelte meg helyette és nem ő, akkor meg lehet csinálni, de akkor az ismerősnek kell majd helyette fizetnie, vagy annak, aki leadta a műfogsort javíttatásra. Ez kicsit kellemetlen, ha jóban vannak az ismerőssel, de soha nem értettem, hogy más pénzéből miért jótékonykodnak egyes emberek.. Szóval ebben az esetben én felhívnám a fogtechnikust hogy az én műfogsoromról van szó, nem kértem a javíttatását és nem is szándékozok érte menni (viszont ekkor jó eséllyel az ismerős fizethetne).


Ha viszont megvizsgálták vagy ott volt, tudott a dologról, akkor mindenképpen ki kell fizetnie, amit megrendelt, mert később akár kamatostól is kérheti rajta a fogtechnikus az árát. Ha minőségileg nem jó terméket kap, akkor viszont kérhet további javítást vagy egyes esetekben akár a szolgáltatás árának a megtérítését is. Letört műfogsor javítása egyébként nem azonos egy új készítésével, tehát remélhetőleg ez egy alacsonyabb összeg lenne.

2011. szept. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hú, ne haragudj, de nekem zavaros a sztori. tehát adott Béla meg Jóska, akik szomszédok. Béla fogsora magánrendelös selejt és drága, Jóskáé meg szuper sztks olcso. jóskáe éltört és Béla ráeröszakolta a saját drága és rossz magándokiját? jól értelmezem? javítsatok ki kérlek
2011. szept. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tetszik ez az utolsó:D Szóval a szomszéd nem erőltetett senkire semmit, ő csak a példa volt, ahogy szenvedett, mert selejt volt a cucc. Az ismerős meg a másik ismerős pedig családi viszonyban annak:) Node megoldódott a dolog:)
2011. szept. 6. 19:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!