Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy darab szuvas fog is tud...

Egy darab szuvas fog is tud kellemetlen leheletet okozni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, tud.


Miért nem mész el megcsináltatni?

2011. aug. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
járok csináltatni, már 1párat megcsináltattam, csak addig is aggódok, mivelhogy egyre kevesebb a rossz fogam de a kellemetlen lehelet még mindig fennáll. sajnos kicsi koromban elhagyagoltam a fogorvost,és most 17 éves fejjel kell mindent rendbehoznom...
2011. aug. 23. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a szájvízet! Nekem sokkal kevésbé dögszagú a szájam, mióta használom reggel-este. Én Listerint használok.
2011. aug. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na igen.


Szüleid nem akarom bántani, de nekik kellett volna eszük legyen.


Tetesd rendbe a fogaid, és napi min 3x fogmosás, legalább reggel este szájvíz, napközben ha nem tudsz fogat mostni étkezések után rágó(cukormentes, mentolos!). Szerintem ott lehet a gond, hogy a szuvas fogak teljesen tönkrevágták a szád ph-ját.


Dokit is kérdezd meg, mond neki, hogy büdös a szád, pedig higiénia megvan. Nem kell szégyellni, jobb egyszer rosszul érezni magad a kérdés miatt, mint egész életedben a szájszag miatt.

2011. aug. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Meddig kell ezt igy csinálnom? Mármint mikor fog ez valamilyen javuló tendenciát mutatni?


Amúgy szüleimre nem haragszom, sajnos mind miattam van kb, nah meg a rossz fogorvosok végett.. volt,hogy 4be törték a fogamat, erőszakosak voltak blablabla. sajnos ez megpecsételte a későbbi sorsomat . most találtam egy nagyon jó fogorvost,szinte öröm hozzá járni. pedig én aztán sokmindenen keresztül mentem : )

2011. aug. 23. 22:40
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

Hát igen, ha lesz gyerekem, soha nem fogom engedni, hogy az iskolafogorvos bűvészkedjen vele. Ha a tanár ráerőlteti, letöröm mind a 2 karját mind neki, mind a fogorvosnak.


Nekem is volt életemben összesen 8 lyukas fogam, nem amiatt, mert nem mostam, hanem egyszerűen elkezdtek nagyon durván romlani. Az iskolaorvos varázsolt rajta valamit, vagyis ő ezt betömésnek hívta, én inkább behányásnak, azzal a jó kis szutyok amalgánnal. Persze nagyon fiatal voltam, kis butus, nem mertem nemet mondani(11-13 évesen). Aztán a tömés úgy nézett ki, hogy hazamentem, este fogmosás, fele kiesett. Reggel meg a másik fele. 3-os gimnazista koromban beültem a székbe és erre elkezd azzal a piszkafájával túrkálni benne, nekem meg majd lezsibbadt az agyam. Mondam neki, hogy ne merjen még egyszer a fogamhoz érni, mert megjárja. Erre elkezdett habogni, hogy te kiesett a tömés. Hát persze te marha, amikor te tömted be...

A vicc az egészben az, hogy nagyon jó doki, AMIKOR NEM ISKOLAORVOS. A diákok meg panaszkodnak rá, nekem 12 évig volt dokim, és az 50 osztálytársam közül, annak a 10-nek akinek csinálta a fogát, mindnek baja volt vele.

Aztán most kb fél éve mentem el egy fogdokihoz. Drágán dolgozott, de nagyon precízen, 8 fog olyan 100e körül volt, mivel kezelni kellett mélyen is mivel az a gyökér mély lyukakat fúrt bele, a tömés meg kiesett és aztán tovább szuvasodott. Ha férfi lenne, csúnyán megverném.

2011. aug. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

hát akkor nem csak nekem ismerős a szitu :) áhhh iskolás fogorvosokkal nekem is rengeteg bajom volt. a tömések nekem is csak úgy potyogtak ki, aztán meg engem szidott,hogy biztos nemvigyázok rá..


a mostani fogorvosom kb 15-20 euroért csinálja darabját, de tényleg nagyon király,érzéstelenitő, javit,fogkövet leszedi, tömést cserél , én elégedett vagyok vele.


a válaszokat pedig köszönöm :)


UI: max annyit ha megtudsz mondani,hogy mennyi ideig kell öblögetnem,fogat mosnom ? Mármint mennyi idő után lesz valami változás?


Köszi : ) 17/F

2011. aug. 24. 01:06
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Mikor először kiróbálatm este a fogmosás után a szájvízet azt eredményezte, hogy nem éreztem úgy, mintha a egy görényt szopogattam volna egész éjszaka. A hatása azonnali, de csak időleges. Viszont ha napközben tolod a mentolos rágót, akkor nem lehet olyan nagy gond.

2011. aug. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!