Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Visszanő a 7 éves tesómnak a...

Visszanő a 7 éves tesómnak a foga?

Figyelt kérdés
Most lett 7 éves és 3 éves korában elesett és kiesett elől a foga. Még semmi jelét nem látjuk annak, hogy vissza nőne. Az íny nem fehérlik.. szinte semmi. Előfordulhat, hogy nem nő vissza? Tejfogát ütötte ki.
2011. aug. 19. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Vissza fog nőni.
2011. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A maradó metszőfogak átlagosan 7-8 éves kor körül jelennek meg, szóval még belefér. Fogorvos többet tudna mondani erről, egy röntgenvizsgálat pedig egyértelműen tisztázhatná, hogy vannak-e úton lévő fogak a tesódnál.
2011. aug. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem nő vissza, majd ha elkezd fogat váltani, jön helyette a maradandó.
2011. aug. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Te se lehetsz sokkal több, mint 7 éves, a kérdés alapján... :)


Nem, nem nő vissza. Szüleid is azt hiszik, hogy vissza nő? Ha a tejfog kiesik, majd akkor lesz a helyén fog, ha a maradandó elkezd kinőni. De ha azt is pl kivereti a helyéről, ahelyett se nő ki másik. Ne keverd össze az embert a fehér cápákkal, akiknek több sor fog várja a szájukban, hogy előkerüljenek és használatba vegyék :)

2011. aug. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia!


Én is így jártam, mint a tesód, kicsi koromban tört ki az egyik metszőfogam. Nagyon nehezen nő ki utána! Legyetek türelmesek, én is már iskolás voltam, mire kinőtt a csontfog, anyáék már aggódtak, hogy ki sem nő. És ráadásul ferde is lett, mivel a fogorvos mikor kihúzta a törött tejfog végét, megsértette a maradandó fogam csíráját...

2011. aug. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 12:09.es agyilag te sem lehetsz több mint 7. Mert lehet, hogy disznók között nevelkedtél, de nem kéne oltogatni. Amúgy meg nem is értem a válaszodat. A tejfogát ütötte ki, vagyis az általában vissza nő, csak félünk, hogy nem fog. Amúgy a többi normális embertől köszönöm a válaszokat őket +-ra értékeltem! :)
2011. aug. 20. 14:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!