Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az utóbbi két napban háromszor...

Az utóbbi két napban háromszor vérzett az ínyem. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Csak úgy, magától. Az ínyemen nem látszik, hogy be lenne gyulladva.
2011. aug. 10. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
paradontax...foginyvérzés ellen,attol h nem látod még be lehet gyullladva sőt valozinü be is van.
2011. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet C-vitamin hiánya miatt, lehet erős fogkefe miatt (esetleg feszültebb vagy és rányomod a fogkefét az ínyedre, úgy, hogy szinte észre sem veszed), és lehet alkati is (én utóbbi vagyok). Nem vérzékenység, csak hamar vérzik az íny.


Vegyél lazább és lágyabb sörtéjű fogkefét, mellé fogcérnát; öblögesd fogmosás után - főként este - az ínyedet (a gyógyszertárban biztosan tudnak segíteni, hogy milyen szerek vannak fogínyvérzés ellen), egyél sok gyümölcsöt és meglátod, pár nap múlva mindjárt jobb lesz!


Jobbulást! :)

2011. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Annyiféle oka lehet, hogy nincs tuti megoldás.

Mivel most kezdődött, így kíméld egy pár napig. Óvatosan moss fogat, ne öblögess intenzíven, és remélhetőleg elmúlik.

2011. aug. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem amiért vérzett, az 2 rágófog közti szuvasodás volt. oldalt lett egy kis lyuk, és az íny rálógott, így felsértette, és attól vérzett. be kellett tömni természetesen.
2011. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 14. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!