Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandó fogszabályzó? Előnye?...

Állandó fogszabályzó? Előnye? Hátránya?

Figyelt kérdés

Kivehető fogszabályzóm van de gondolkodom az állandóban.

Tapasztalatok alapján leírnátok a hátrányát,előnyét?

És hallottam, olyat is, hogy miután leveszik kell fogfehérítés. Ez igaz ?

(Normális válaszokat lécci)


2011. aug. 10. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Előnye: hamarabb megszépülnek a fogaid, mint a kivehetőnél.

Hátránya: Megromolhat alatta a fog, ha nem elég jó a szájhigéniád, és a kaja maradék is beleragad...de MINDEN étkezés után fogat kell mosni és akkor nem lesz gond.

2011. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

előny: sokkal hatákonyabb mint a kivehetős

hátrány: szerintem ocsmány, bár nekem is van :D alul felül... minden beleragad, sokszor kell fogatmosni, az első két hétben nem tudtam szilárd kaját enni :D viszont már hét hónapja van fent, és már most azt mondanám a fosoromora, hogy szinte tökéletes.. szóval megéri.. sokkal inkább megéri mint a kivehetős!!! :)

a fogfehérítés meg nem tudom... nekem igazából már másodszorra van rögzített fogszabim, mert az első után kivehetőset kaptam, nem hordtam, visszament az egész... na de nem ez a lényeg, hanem hogy én úgy emlékszem, hogy fehérek voltak a fogaim.. mikor leveszik lecsiszolják, sima lesz, meg minden, szóval sztem nem szükséges a fogfehérítés.. de ha zvarna, hogy esetleg sárgább, akkor fogfehérítő krémet használj... gyógyszertárakban lehet kapni, és nagyon hatékony.. mellesleg pedig nem is káros úgy mint a fehérítés

2011. aug. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az előnye, hogy szép lesz tőle a fogad, a hátránya, hogy ocsmány. Nekem is van és egyáltalán nem tetszik.
2011. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
ronda
2011. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
nekem nagyon tetszik. *____*
2011. aug. 23. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

nekem is állandó van!


ELŐNYE: már aznap amikor feltették lehetett változást észlelni!(hihetetlen de igaz)


HÁTRÁNYA: az elején még hozzá kell szoknod de utána már nem is érzed!


ja, és én a porcelánt ajánlom! (a fém nagyon ronda a porcelán meg nem látszik :)(nekem porcelán! és pár osztálytársam nem vette észre hogy van csak hetek után :P)


és szerintem az éjszakai semmit se ér csak akkor jó használni ha levették az állandót mert akkor meg kell tartani az elején a fogaid mert különben pénzkidobás az egész mert vissza mennek a fogaid! (a porcelán ára:1250

csak a felső+ állítás kéthetente fém ára: 7500 )nekem majd később kell alsó ezért teljes árat nem tudok mondani! :S


[link]


[link]


de a fémnél az a jó hogy minden állításnál más színűre cserélheted a gumit! (porcelánnál a gumi átlátszó!)



REMÉLEM SEGÍTETTEM! SOK SIKERT! :-)

2011. aug. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

előző vagyok! :-)


ha jól mosod a fogad nem kell fogfehérítés! (az 1. képen ott is fel vannak ragasztva a "tappancsok")csak mivel a porcelán fogszínű így beleolvad és nem látszik)


de a porcelánnál nem lehet színes gumit rakni!


ha jól megnézed az 1. képet mind két oldalon ugyanaz a felépítése csak az anyag más!

2011. aug. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előnye szerintem egyértelmű. És úgy vélem hátránya is csak az, hogy nehezen tudsz rágni az elején, és, hogy beleragadnak dolgok. Ezen kívül szerintem nem ocsmány, bár nekem porcelán van. Még nincs fent egy hónapja sem, de én már nagyon megszoktam és szeretem is. Akkor lesz foltos, ha nem mosol rendszeresen fogat... DE nem kell túlzásba vinni, mert attól is lehet végén foltos, hogy a fogszabályzó feltétel előtt alig mostad, amikor meg felrakják minden étkezés után mosol fogat, akkor a brackettek helyén sárgásabb színű marad. Én reggeli után, és vacsora után végzek egy alaposabb tisztítást (fogmosás, fogselyem, brackett közök tisztítása speciális eszközzel, és szájvíz). Ezen kívül, ha valami beleragad, akkor egy gyors fogmosás napközben sem árt... És, ha mész valahova mindig legyen nálad egy kisebb fogkefe, ami bármikor jól jöhet! :) Amúgy, szerintem egy fogfehérítés senkinek sem árt. Én mindenképpen megcsináltatom a levétel után, ha elszíneződött, ha nem! Egy tökéletes fogsor fehéren még tökéletesebb! :)
2011. aug. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!