Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bele vágjak a fogszabályzóba?

Bele vágjak a fogszabályzóba?

Figyelt kérdés

az orvos, azt mondta, hogy felülről ki kell húzni 2 fogamat, mert az alsó fogsorom kisebb mint a felső.. és úgy helyre húzza majd a szabi...

de nemtudom, hogy bele kezdjek-e ebbe az egésszbe...


2011. aug. 1. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
ha anyagilag megteheted, miért ne? macerás, de majd néhány év múlva örülni fogsz neki:)
2011. aug. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha nem gire-gurbák a fogaid, vagy nem áll ferdén valamelyik /valamelyikek akkor szerintem nem szükséges, de te tudod :)
2011. aug. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem felül kétszer volt, mert az első olyan rosszul sikerült. alul már nem akartam hogy legyen, mert a felsőt is rám erőltették. igen, elvileg a kihúzott fogak helyére áll be a többi, de csak akkor ha nagyon kiáll, különben rés fog maradni, nekem is maradt, nem is kicsi, csak előlről néz ki 2-3 milliméterrel jobban, ami nem is éri meg szerintem. tudnod kell, hogy ha elkezdenek nőni a bölcsességfogaid azokat is ki kell húzni, nehogy megnyomja a többit, ami nem is biztos, mert nekem is olyan messze nőttek ki, hogy hozzá se érnek a többihez, de ezt ugye röntgenről döntik el. nekem SZTK alapon volt kb 100-120 ezer kétszer egymás után. az első pár éve 37500 volt éjszakaival együtt. az éjszakait ugyanannyi ideig kell hordani, mint az állandót, és elég kényelmetlen. nem az a dolgom, hogy lebeszéljelek róla, de szerintem nem éri meg. főleg, ha magánnál csináltatod, az több százereuer Ft, erről is neked kell dönteni, mekkora a keret. ha újrakezdhetném, nem kezdeném el, az biztos, mert alig látható az eredmény. az viszont látszik, ahonnan kihúztak 2 egészséges fogat, mert nem ment be a többi teljesen a helyére. azt hogy elég ideig hordtam-e azt csak előlröl nézte meg az orvos és azt mondta egyszer csak, hogy kész, pedig vannak rések, de azt mondta, hogy nem kell hozzáérnie. személyes megjegyzésem, hogy nekem a teljesen zárt fogak tetszenek...
2011. aug. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
[link] :))
2011. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
szerintem megéri, mert nekem is volt, habár egyáltalán nem voltak kuszák a fogaim, de ha tényleg megteheted anyagilag akkor csináld. Amúgy vehetsz éjszakait is, az kb 4000 (nekem annyi volt) és az is javít a dolgon.
2011. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az alsó, és felső fogsorom közé, befér a mutatóujjam... én már kb 1-2 éve szeretnék fogszabit, csak eddig a pénz volt a baj... meg az, hogy volt pár lyukas fogam, mostanra már mind kettő probléma megoldódott, és elis jutottam a fogszabályzóshoz. még mostis szeretném a fogszabályzót, csak azért kicsit félek attól, hogy majd felülről kihúzzák a 2 fogat...
2011. aug. 2. 16:46
 7/9 anonim válasza:
Hát,igen,ez biztos nehéz kérfés lehet, viszont én azt mondom neked,h megéri. Jó,nekem nem kellett húzni, csak mikor már levették,akkor húzták a bölcsességfogamat,de én azt mondom neked, hogy megéri,mivel szerintem ma már egy kicsit elvárás a társadalomba, hogy a fogaink jól nézzenek ki, és ha tényleg megteheted anyagilag, akkor szerintem vágj bele. A fogorvosok tuti tudják, hogy mi a legjobb neked, és ha ők azt mondják,h ki kell húzni, akkor az azért van,mert am nem sikerülne esetleg a fogszabályozás' mert nem lenne hely a fogaidnak. Ismerek olyan lányt,akinek szintén húztak fogszabi előtt, és rá sem ismernél, olyan jól sikerült neki. Szval csak annyi, h sztem ne félj és csaináld meg, főleg akkor a legérdemesebb mikor még diák vagy.
2011. aug. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha nem SZT alapú, akkor szerintem igen (én írtam azt a hosszút)
2011. aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyugi,nekem 4 fogamat húzták ki a fogszabályzó miatt..Jóó,abból 2 tejfog volt..de na.:D

És igen,ha megteheted vágj bele!:)) nagyon megéri:))

2012. márc. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!