Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem akarok fogszabályzót, mit...

Nem akarok fogszabályzót, mit csináljak? :S

Figyelt kérdés

Észre vettük, hogy a két első fogam egyre távolodik egymástól és az egyik jön egyre előrébb...

Voltunk megnézetni és azt mondta a fogorvos, hogy felül az első fogaknál meg kellene metszeni és úgy a fogszabályzó, azt mondta, hogy ÁLLANDÓ lenne :(

DE:

nem tudnék normálisan nevetni, csak azok a színes bigyók figyelnének,

a főtt kukorica meg minden zöldség beleragadna ebédnél is...

Valami házi praktika, amitől normálisan vissza nő??

13/L


2011. júl. 27. 10:58
 1/7 Molly086 válasza:
Megértem hogy így érzel, de hidd el, sokkal jobb most mint később. Én se akartam ennyi idősen, és 19 évesen lett megcsináltatva. 2 évig hordtam. Már bánom hogy nem fiatalabb koromban lett megcsináltatva. Nem vészes a dolog, ki lehet bírni. Szerintem most csináltasd meg.
2011. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tom, mennyire súlyos, de nekem is "mozogtak" a fogaim, amikor nem voltak szemfogaim, a 2 első fogam távol volt egymástól, mikor nőttek a szemfogaim, akkor közeledett a 2 első fogam, és most minden oké (most minden fogam megvan, már nem "mozognak") Ezzel nem akarlak lebeszélni, csak hátha segít a tapasztalatom.
2011. júl. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem véletlenül hordanak az emberek fogszabályzót, ugyanis más módon nem lehet a fogakat megrendszabályozni.

De hidd el, jobban jársz így. Nekem anyukám nem rakatta fel, merthogy szerinte az orvosnak nincs igaza és teljesen rendben vannak a fogaim. Most itt állok, sokkal többe fog kerülni a fogszabályzó, tovább kell hordani, ráadásul két fogam elvesztettem, mert egyszerűen nem férek rendesen hozzájuk takarításkor. Egy implantátum kéthavi fizetésem, arról nem is beszélve, hogy az már nem a saját fogam ugye..


Legyél okos, csináltasd meg most a fogszabályzót! Tudom hogy kellemetlen, de hidd el, sokkal rosszabb, ha felnőtt fejjel, háromszor akkora szenvedés árán kell helyreraknod a fogaid, főleg azzal a tudattal, hogy 10-15 évvel korábban ez egy egyszerű művelet lett volna, amit 1-2 év alatt elvégeznek.

2011. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is most csináltasd meg. Később, mikor már 15-16 évesen bulizni fogsz járni, fiúzol...akkor még rosszabb lesz, hogy nem mersz nevetni egy hatalmasat mert nem szépek elöl a fogaid. Most még nem annyira vészes. Gondolom most még csak suli, délután bnők, haverok. Később mikor a bulikban mindenki a leg csinosabb lány akar lenni, akkor nagyon gáz lenne számodra, hogy akár milyen csinos és jó fej vagy, mikor mosolyogsz, egyből a két első nem szépen álló fogadra esik a tekintet.

Én sem foglalkoztam a fogszabályzóval, elhanyagoltam, pedig nekem nem is állandó lett volna. Tehát én is tapasztalatból írtam. Hidd el, nagyon rossz érzés volt.

2011. júl. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal... Én 18 éves vagyok, és már másodszorra rakták fel a rögzített fogszabályzót... először kb. 9 éves koromban, utána kaptam egy kivehetőset amit nem hordtam, ezért eltelt majdnem 10 év és a fogaim visszacsúszkáltak... Én bevallom, sírva fakadtam mikor közölték velem, hogy megint állandó kéne. Aztán úgy voltam vele, hogy nem érdekel ki mit mond, max egy évig nem röhögök teli vigyorral, viszont mire férjhez kell menni és mosolyogni kell az esküvői fotókon, addigra gyöngyörűek lesznek a fogaim. Szóval én azt mondom, hogy mindenképpen csináltasd meg most, amíg még ilyen fiatal vagy!!! Sok sikert, és kitartást! =D
2011. júl. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én is azt mondanám, hogy minél előbb. mit nem adnék ha visszamehetnék figyelmeztetni a 13 éves énemet :s lassan 20 éves vagyok és most tervezek fogszabályzót és ultra gáz lesz :D
2011. júl. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én is most fogom megkapni 1hó mulva. Van néhány ismerösöm (korombeliek) és szerintem jól áll, még akkor is, ha nevetnek és mindenki látja.

Már bánom, hogy nem hamarabb kaptam meg, de belevágok és szerintem te is tegyél hasonlóképp, mert megéri :)


16/L

2011. júl. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!