Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lüktet a fogam?

Mitől lüktet a fogam?

Figyelt kérdés
Szerda óta fáj a fogam. Gyökérkezelni kéne, de ma reggel óta nem fáj, hanem lüktet. Ez mitől van?
2009. márc. 29. 16:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyökérkezelés egyértelműen jobb, még ha macerásabb is.


A doktor ilyenkor felnyitja a fogadat, kitisztítja a gyulladástól. Majd megkeresi az idegeket, ez fogtól függően 2-4 lehet. Ilyen kis reszelős tűvel szétdarálja, szétmarcangolja őket, és kitisztítja a csatornájukat. Majd megméri, hogy milyen hosszú az idegcsatorna, és annak megfelelően betömi, hogy pont a fogad aljáig érjen, tehát az ínybe már ne lógjon bele, mert az problémás lehet. Ez után-közben is fertőtlenít, aztán végül lezárja és betömi az egészet. Szokott lenni próbatömés is, szóval 2-3szor biztos visszamész mire kész lesz.


Röviden, a gyökérkezelés azért jobb, mert megmarad az _eredeti_ fogad, és ez nagyon fontos. Ha kihúzatod, és nem ültetsz be másikat, akkor a környező fogak elkezdenek vándorolni a lyuk felé, és még csomó egyéb problémád lehet.


Az érzéstelenítés pedig tök jó, nekem egyszer fúrták a fogam érzéstelenítés nélkül, na azt nem kívánom senkinek :D Ha hátra, az állkapcsodhoz szúrják az injekciót, az egyszerűen NEM fáj. Csak hülye érzés, hogy behatol valami a húsodba, és aztán csak elzsibbad. A cikisebb, amit én múltkor kaptam, előre a metszőfogam fölé, az sem fáj, csak utána elzsibbadt a felső ajkam és még az orrom is, és nem tudtam folyik-e az orrom vagy csak úgy érzem :D Szóval hajrá, ne félj a fogorvostól!

2009. márc. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

És azt nem lehet, hogy előbb a gyulladást valahogy levinni és csak utána elmenni a fogorvoshoz?

Egyébkén meg nem tudom mikor tudok elmenni a fogorvoshoz mert általában most már csak jó pár hét múlva lehetne időpontot kérni ha meg odaülsz és úgy próbálsz bejutni időpont nélkül, na az lehetetlen.

2009. márc. 29. 20:53
 13/18 anonim ***** válasza:
először leviszi a gyulladást és csak utána fog vele bármit is csinálni, sztem felír neked dalicint amit 3-4 napig szedned kell és utána nem fog fájni a kezelés
2009. márc. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hát amikor nagyon fájt én odaültem és beengedtek. Ilyen nincs hogy időpont meg mittudomén. Mondd az asszisztenstnek hogy iszonyat fáj, meghalsz és legalább nézze meg. Ez működik általában :D
2009. márc. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A gyökérkezelés hosszútávon jobb, mert megmarad a fogad.

Ha a lüktetés amellett van, amelyik "elhalt", akkor jó esélyed van, hogy átterjedt a másikra is a gyulladás.


Mindenképp menj el holnap az orvoshoz, a gyulladásokkal nem szabad játszani :s Ilyen esetben fogadnak előjegyzés nélkül is.

2009. márc. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Szerdán tudunk elmenni a fogorvoshoz és akkor kérünk tőle gyulladáscsökkentőt.

Egyébként nem az a fogam lüktet amelyik az elhalt mellett van hanem az amelyik elhalt.

És még egyszer köszönöm a bátorítást. De rettentően félek. Ennyire még sosem féltem a fogorvostól. Egyébként az érzéstelenítő kellemetlenebb mint egy fogfúrás?

2009. márc. 30. 20:35
 17/18 anonim ***** válasza:
az érzéstelenítés nem fáj, csak a tűszúrás előtt még elérzésteleníti valamivel aminek kicsit rossz íze van. így a tűszúrást sem fogod érezni
2009. márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
neked is köszi a választ. Ha viszont meghallom a fogorvos szót legszívesebben elbújnék a világ legeldugottabb pontjába.
2009. márc. 31. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!