Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lüktet a fogam?

Mitől lüktet a fogam?

Figyelt kérdés
Szerda óta fáj a fogam. Gyökérkezelni kéne, de ma reggel óta nem fáj, hanem lüktet. Ez mitől van?
2009. márc. 29. 16:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%
ne futkározzál föl alá
2009. márc. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsot. Az igazság az, hogy nem futkározok föl alá sőt szinte egész nap ülök vagy fekszem.
2009. márc. 29. 16:44
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha sokat vársz a gyök.kez.-el akkor húzás lehet a vége!!!!
2009. márc. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Holnap menj el a fogorvoshoz, mert ez magától nem lesz jobb, csak rosszabb!
2009. márc. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy jobb nem lesz. El is fogunk menni a fogorvoshoz, csak érdekel, hogy mitől lüktet a fogam. Egyébként köszönöm a válaszokat. A második válaszadónak: nekem mindegy, hogy húzzák-e vagy gyökérkezelik érzéstelenítő kell. Amitől meg félek.
2009. márc. 29. 16:55
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de gyulladásban van. Akkor lüktet. Ami azért sem jó, mert a gyulladt fognál ált. nem hat az érzéstelenítő. De reméljük te nem tartozol az általába közé.
2009. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Hát lehet nem akartál, de elkeserítettél. Az én anyukámnak is fájt a foga aztán meg lüktetett és utána meg nem fájt. Ez mitől lehetett?

Egyébként meg a fogam amelyik fájt elvileg elhalt. De akkor miért fájt?

2009. márc. 29. 17:27
 8/18 anonim ***** válasza:

Az ilyen fogas dolgokat nem éri meg halasztgatni, hidd el, tapasztalat. Én még időben elmentem, meg tudták menteni, nem kellett húzni. Ha viszont hagyod elhalni, elrohadni, akkor egyrészt, ha ki kell húzni, és nem rakaszt be a helyére egy másikat, akkor később már nem lesz mihez kötni pl. a koronát. Amúgy meg a fertőző baktériumok átmehetnek a szomszédos fogakra, belemehetnek az ínybe, és ha ott gyulladást okoznak, akkor jöhet a szájsebészet, ami SOKKAL rosszabb, mint egy gyökérkezelés.


Az érzéstelenítés (lidokain injekció), ha jól adják, abszolút nem fáj, csak kicsit furcsa, kellemetlen érzés. Volt hogy én is két egységet kértem, mert egy nem volt elég, annyira fájt. Egyébként nekem a fogam addig fájt ameddig fel nem nyitották, mert a lezárt tető alatt felgyülemlett baktériumok által termelt gáz nyomja az idegeket. Ahogy kinyitják, távozik a gáz egy kellemes ROTHADÓ szag kíséretében, utána már csak idegölni, meg csírátlanítani kell, és minden rendben lesz. Én azt javaslom holnap első utad a fogorvos legyen!

2009. márc. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Szerintetek melyik a jobb? A fog kihúzás vagy a gyökérkezelés?

A fogorvostól semmi nem tart vissza csak, hogy félek. Nagyon. Nem a kezeléstől hanem az érzéstelenítőtől.

Holnap lesz tesiórám. Szerintetek tesizzek? Vagy csak könnyítetten?

2009. márc. 29. 19:14
 10/18 anonim ***** válasza:
Tesi HELYETT menjél fogdokihoz, legalább lóghatsz egy napot. Az érzéstelenítő beadása kb 10 másodperc, teljesen kibírható.
2009. márc. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!