Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az amalgán tömést nem szüntett...

Az amalgán tömést nem szüntették be?

Figyelt kérdés
Ma reggel voltam fogorvosnál, betömték a fogam, melyről kaptam egy bizonylatot, amire azt irták amalgán tömés készitése.
2008. febr. 18. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudtam, hogy már nem használják. Pedig állítólag jó sok higany van benne.
2008. febr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Az amalgán a szürke tömés, igaz? Tényleg szürkével tömték be, nem csak 'elírták'? Mert szerintem sem tömnek már azzal.
2008. febr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A tb által finanszírozott az amalgán tömés, de a doki megszokta kérdezni hogy fizetsz-e rá és akkor fehérrel tömik. szóval az amalgán ingyenes. a dokim nekem mindegyikröl elmondta hogy milyen, jobb a fizetös, de azt mondta a mai amalgánok is jó min´öségüek csak szürke.

szóval a rendes doki nem csak ajánlja hanem el mondja hogy melyik milyen.

2008. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sztk alapon az amalgán és az esztétikai tömés is ingyenes (legalábbis én még az életben nem fizettem érte). Felső fogakat, vagy hátsó rágót szoktak azzal tömni, mert tartósabb. Egyáltalán nem szűntették be.

Lehet, hogy higanyt tartalmaz, és káros, de a cigit sem szűntették be, pedig nikotint tartalmaz, ami méreg..........

2008. márc. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fogorvosom kifejezetten az amalgánt ajánlja rágófogaknál.
2008. márc. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta, hogy valamelyiket lehet fehérrel, de a hátsóbb fogakat pedig amalgánnal tömte be.
2010. aug. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!