Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Honnan tudom, hogy a fogamat...

Honnan tudom, hogy a fogamat gyökérkezelni kell?

Figyelt kérdés
Van egy hátsó nagy örlőm amibe az amalgám tömést ki kellett cserélni mert alászuvasodott, ez most lesz nyár elején már 2 éve. A fogam azóta sem az igazi, hidegre melegre érzékenyebb, néha ha olyan ponton harapok rá akkor harapásra is érzékeny. Mituán kicserétlék a tömést rá fél évre visszamentem vele mondván, hogy nem az igazi és akkor a doki talált rajta még egy lyukat. Azóta eltelt lassan másfél év, tavaly év vége fele mikor voltam szűrésen mondtam, hogy nem az igazi de mondott rá semmit, hogy baj lenne vele. Nem elviselhetetlen a fájdalom de elgondolkodtam rajta, hogy lehet gyökérkezelni kell…. Ha gyökérkezelés kell azt a fogorvos ránézésre megtudja állapítani vagy röntgent kell róla készíteni?
2011. ápr. 18. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor derült ki, amikor kifúrta a fogat. Röntgen már akkor volt, amikor gyökérkezelte.
2011. ápr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
röntgen után. általában akkor kell gyökérkezelni a tömött fogat, ha a gyökér gyulladása miatt keletkező genny és gázok nyomják a gyökércsúcsnál az ideget, ez egy elég kellemetlen, lüktető fájdalom.
2011. ápr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tetris ***** válasza:
69%
Ha fél évvel a fogorvosi kezelés után újabb luk támadt a fogadon, akkor számomra ez azt jelenti, hogy előzőleg nem tömte be jól. Vissza se mennék az ilyen pancser fogorvoshoz. Ha hidegre-melegre érzékeny, akkor annak az lehet az oka, hogy olyan nagy már a tömés, hogy vezeti a hőt. Ha ráharapásnál fáj, akkor viszont ez azt jelenti, hogy ott valami gubanc van. vszeg gyökérkezelés lesz a dolog vége.
2011. ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!