Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelni kell az egyik...

Gyökérkezelni kell az egyik fogamat. Mik a tapasztalataitok? Lécci, nyugtassatok meg, hogy nem fog fájni!

Figyelt kérdés
:)
2011. febr. 2. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog fájni, többször is vissza kell majd menni.
2011. febr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog, hacsak nincs begyulladva. Nekem nagyon durva volt, és hiába bírom jól a fájdalmat, sírtam, és nyüszítettem.

De ha éppen nincs begyulladva, (nekem lázam volt, bedagadt még a homlokom is) akkor nem fáj.

2011. febr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

a kezelés egy hét múlva lesz. mi van, ha addigra begyullad, csak én nem érzékelem, mert csak egy picit gyulladt.

előtte szedjek gyulladáscsökkentőt pár napig szerintetek?

ha gyulladt, nem hat az érzéstelenítő injekció, amit a fogorvos ad, ezek szerint?

2011. febr. 2. 22:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én most kinlodtam végig egyet, ill. kettö lett belölle sajna.

Eddig volt már 2 gyök kezelésem, az elsö abszolut nem fájt, a második sajnos igen.De ezek mind szépen gyorsan begyogyultak,nem volt gond, a 3.ik kezelésnél már be is tömték véglegesen, söt az egyiken korona is van és azzal sincs gondom.

Viszont a mostanimmal megkinlodok. A jobb felsö 4-es és 5-ös fogam elkezdett szilveszterkor zsibbadni.Azt hittem a fülem miatt, mert az meg fájt kicsit, Arran kaptam antibiotikumot, fülcseppet, helyrejött,de a fogam csak zsibbadt. A doki megkocogtatta, rtg, majd mivel a 4-es érzékenyebb volt azt kezdte gyökérkezelni. Ami a 2. kezelés után is fájt még. Sajnos menet közben a baj felsö 5ös fogam már annyira lyukas volt (nem akart addig belekezdeni mig a másik helyre nem jön) h. letört, igy azt is gyök.kezelni kellett. Igy történhetett h. nem nagyon volt hol rágnom. Maradt a jobb hátso pár fogam. Valszeg ez is rátett h. begyulladt az elsö. Mert már mult hétvégén ott tartottam ha az orrom felé megnyomtam picit az arcom fájt.És ha csak ráharaptam a fogamra is belenyilalt. Aztán most megkotorták megint, raktak bele még idegölöt, ideiglenessel betömték,mert szép tiszta volt, már mára semmi bajom nincs vele! Remélem ennyi is lesz!


De kérdésedre visszatérve én érzem az ideget az injekcio ellenére is :( Persze attol függ mennyi az ideg a fogadnál és milyenek,meg a doki mennyire tudja kiszedni..

2011. febr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ahogy olvasgattam az eddigi gyökérkezeléses kérdéseket, van olyan doki, aki előtte gyulladáscsökkentőt szedet a betegével, így kiküszöbölhető a fájdalom.

majd felhívom a dokit, hogy mit javasol, nem lenne-e jó szednem előtte nekem is.

gondolom attól is függ, milyen mélyre nyúlik be a szuvasodás a gyökérbe. nekem csak egy kicsit, állítólag.


köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat!!

nektek is csak épphogy elérte a szuvasodás a gyökereket, vagy mélyebbre terjedt, nem tudjátok véletlenül?

2011. febr. 3. 00:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb csak az a pillanat fog fájni,/ ha él még a fogad/ amikor eltépik az idegszálat.
2011. febr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szedtem előtte semmit, és élő fog volt, nem azért kellett gyökérkezelni, mert elhalt az ideg, és mégsem éreztem semmit.
2011. febr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 2.5 hete elmentem, mert volt egy lyukas fogam, kifúrta a doki, elkezdett vérezni, aztán gyökérkezelte,mert kellett, én nem akartam, na mind1. másfél hétig nyitva volt, aztán 3 napja rakott bele gyógyszert meg ideiglenes tömést, nem bírta a fogam, kegyetlenül fájt, aspirint szedtem, voltam tegnap is, kiszedte az előzőt, tett bele újat. ma reggel úgy keltem fel h a fél arcom be van durranva, vettem be fájdalomcsillapítót, mentem dolgozni, egyfolytába lüktetett, már 11 óráig 3 fájdalomcsillapító volt bennem volt olyan ami fogfájásra volt., aztán mentem dokihoz, kiszedte és írt fel 300 mg-os dalacint, amit mondta 4-et vegyek be estig.., amint kiszedte a tömést már nem fájt a fogam,hála neki h fogadott... úgyhogy nem tudok mit mondani neked, csak a fogad reagálásából derül ki hányszor kell menned, meg fájni fog-e
2011. febr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nem fájt egyáltalán! :)

csak pár órával később kezdett el sajogni az állkapcsom, de másnap reggelre már kutya bajom sem volt.

2011. febr. 11. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!