Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A Betadine oldat tényleg...

A Betadine oldat tényleg fehéríti a fogakat?

Figyelt kérdés
Nekem saját fogaim vannak, de sajnos sárgák... A fogászaton kérdeztem melyik a legjobb fogfehérítő, és a fogorvosom azt mondta, felesleges ilyenekre költeni, elég csak egy Betadine oldatot venni, és a fogkrémre 2-3 cseppet tenni, és pár használat múlva már fehér a fog. Ellenérvek? Egy szakember csak tudja, de kíváncsi volnék, valaki próbálta-e már, vagy csak egy véleményt. Előre isköszi!
2011. márc. 2. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Válaszolhatna valaki. :) Ez engem is érdekelne. :)
2011. márc. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát ha a betadine fehériti a fogaid akkor tényleg elég sárgák lehetnek, mert olyan sárgára szinezi a fogakat hogy ihajj... nem véletlenül inygyulladásod van és azért mondta?
2011. márc. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha igy lenne mindenki csak venne 400ft-ért egy betadine-t és nem költenének 100ezreket szép fogakra :-)
2011. márc. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Csilla Julianna válasza:
Hát szerintem is próbáld ki mondjuk a kezeden a betadint - az is sárga lesz. Szerintem valamit vagy te értettél félre, vagy a fogorvos a kérdésedet!!!!
2011. márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Létezik Betadine torokfertőtlenítő oldat, szerintem erre gondolt a mogorvos. Arról pedig azt írja az utasítása, hogy: "A Betadine torokfertőtlenítő oldat alkalmazása során nem színezi el a bőrt, a nyálkahártyát, a fogakat."

Azt, hogy fehérít-e, nem tudom...

2011. márc. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A betadin jódos fertőtlenítőszer, ergo sárgít.

A fogorvosod talán meg akart tréfálni.

2011. márc. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves 73%: "Több dolgok vannak a földön és égen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes."


Megnevezés: BETADINE TOROKFERTŐTLENÍTŐ OLDAT

Kiszerelés: 1x120 ml

TTT kód: 210167961

Törzskönyvi szám: OGYI-T-09046/01

Gyártó: EGIS Gyógyszergyár Nyrt.

Terápiás javallatok

A Betadine torokfertőtlenítő oldat alkalmas a szájüreg és a garat különböző fertőzéses, gyulladásos elváltozásainak (pl. ínygyulladás, aphtás nyálkahártya elváltozás, felülfertőződött és herpeses nyálkahártya fekély, torokgyulladás) kezelésére, fogászati és szájsebészeti beavatkozások előtti, közbeni és utáni fertőtlenítésre, bakteriális tonsillitis helyi, kiegészítő jellegű kezelésére.

Megakadályozza a fertőzések tovaterjedését, elősegítheti a helyi gyulladások gyors, problémamentes gyógyulását.

2011. márc. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem túl bíztató... de köszönöm
2011. márc. 2. 16:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!