Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyökérkezelés után meddig...

A gyökérkezelés után meddig fog még fájni a fogam?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel lett gyökérkezelve, de még most is nagyon fáj, épp hogy van egy kis idő amikor nem. 2hét múlva kell visszamennem, mert most akkora lyuk van hogy az ujjam is belefér, de ha ez 2hétig így fáj...
2011. márc. 2. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2-3 nap alatt meg kell nyugodnia a fogadnak, addig szedjél fájdalomcsillapítót, és borogasd az arcodat. Ha ezek után sem múlik a fájdalom, menj vissza, mert lehet, hogy maradt benne pulpa /ideg/ maradék. Szívogasd azt a kis lyukat, amit a fogorvos csinált, hogy ne tömeszelődjön el ételmaradékkal, és ürülni tudjanak belőle a gyulladt nedvek.
2011. márc. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál. Étkezés után mindig megmosom. Vettem most be egy demalgont.
2011. márc. 2. 09:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, de nekem egyáltalán nem fájt.
2011. márc. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mikor gyökér kezelték a fogam, ugyanígy hatalmas lyuk volt csak, szívogatni kellett, s egy pici darab vattát beletenni, hogy ne menjen bele az ételmaradék. De nekem a két hét az nagyon soknak tűnik..
2011. márc. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát még nekem milyen soknak:S Még vérzik is, de csak enyhén, meg fáj, de az nagyon. Eleve gyulladt volt, lehet azért fáj ennyire most.

Nem soká meg a bölcsesség fogamat műtik ki, mert vízszintesen "nőt ki", úgy hogy kint sincs.. Ha egy gyökérkezelés ilyen az milyen lesz..:S

2011. márc. 2. 10:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem ez furcsa. Két hete hétfőn iszonyatosan megfájdult a fogam. Délutánra kaptam időpontot, és gyökér kezelték. Raktak bele valami gyógytömést, szóval nem tudtam a lyukhoz érni. Olyan volt mintha rágó ment volna bele. Kicsit feszített 1-2 napig de nem fájt. Mondta is a doki hogy nem fájhat már annyira, de ha igen menjek vissza. Ha nem akkor 2 hét múlva. Páromét is most gyökér kezelték neki sem fáj és két hét.

Magán dokihoz jársz vagy sztk-hoz? Mert mifelénk az a divat hogy elég szar munkát végeznek "ingyen", meg sok a fájdalom. Egy jó magándokinál nem fáj nagyon semmi.

2011. márc. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A körzethez tartozóhoz járok, magándokira nem lenne pénz.

Most is nagyon fáj, és olyan annyira fáj, hogy szinte határeset..meg ma is vérzett délután még.

2011. márc. 2. 19:55
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem attól függ, hogy jó orvos-e vagy sem a doki, hogy magán-e vagy sem! A mi dokink pl. szívét lelkét kiteszi itt a betegekért, csak jót hallani róla!

Kérdező, ha fáj menj vissza, mert valami nagyon nem jó, ha fáj!!

2011. márc. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó.

Sajnos mi felénk a körzeti fogorvos így csinálja.Aki nem fizet azzal nem foglalkozik, kapásból 8 olyan embert tudok mondani akinek szabályosan szétbarmolta a száját. Ezek az emberek nem is tudják elképzelni hogy nem kell rémálomnak lennie egy fogorvosi látogatásnak. Természetesen a németekkel nagyon kedves és gondolom a munkája is jobb mert járnak hozzá. Szóval mifelénk ez van .Te meg menj vissza ha annyira fáj.

2011. márc. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

3. napra enyhült, de még a lepedőmön is van vérfolt, mert még a 4.5.napon is vérzett reggelre, már csak akkor fáj ha ott rágok, szerencsére már nem lüktet, és lassan már elérkezik az az idő hogy visszamegyek:) Remélem ezután nem lesz megint ez.


Köszönöm a segítségeteket.

2011. márc. 7. 22:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!