Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire nehéz kihúzni egy fogat?

Mennyire nehéz kihúzni egy fogat?

Figyelt kérdés
Nem akarom magamnak kihúzni, félre ne értsetek, csak kíváncsi vagyok arra hogy fizikailag mennyire nehéz kihúzni egy fogat. Gondolom nem mindegy hogy melyiket, meg hány gyökeres, stb. Mihez lehet viszonyítani? Pl.ha kihúzok a deszkából egy szöget?
2009. febr. 14. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés...:-)

Tényleg attól függ, hogy melyik fogat. A bölcsességfogamnál ráncigálást és ropogást éreztem/hallottam. A példáddal élve, ha az a deszkában egy 100-as szög és félig van beverve és a deszka mondjuk kemény fa anyagú, akkor olyan. :-) Egyenesen nem is tudod kihúzni, csak ha tekergeted, hajlítgatod és próbálsz nagyobb helyet csinálni a deszkában a kihúzáshoz. Hát valahogy ilyen.

2009. febr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, mert ha nézzük a deszka és a szög estét, akkor általában a fogót megtámasztjuk a deszkán, hogy nagyobb erőt lehessen kifejteni. Ez a szájban kissé gázos szerintem, mégse támaszthatja meg a fogorvos a fogót aegy mellette lévő fogon, mert letörhet belőle...szerintem
2009. febr. 18. 20:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Na jó, de azért az íny is sokkal puhább anyag mint a deszka! :-D Nem kell megtámasztani, mert ezek speckó fogók. Úgy van kialakítva, hogy nagyobb erőhatást tudjon vele kifejteni még egy 40 kilós fogorvosnő is, mint egy sima fogónál. A kellemetlen az amikor feszíti ki a szádból. Nekem a bölcsességfogamnál volt úgy, hogy azt hittem eltöri vele az állkapcsom. Állítólag ez nem is alaptalan, mert néha megesik.

első v.

2009. febr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:-)
2009. febr. 19. 19:00
 5/5 anonim válasza:
Manapság már gyors és egyszerűen megy! Fogja befele nyomja elcsavarja és már kint is van! Mára már meg vannak a trükkök a foghúzáshoz :)
2020. júl. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!