Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy kis aftám az ínyemen,...

Van egy kis aftám az ínyemen, de nagyon kellemetlen helyen és rettentően fáj. Mivel kezeljem?

Figyelt kérdés
Jöhetnek orvosi dolgok, de a házi tippeket is nyugodtan mondjátok, ha nálatok bevált!
2009. febr. 13. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Reggel gyogyszertar, es kezeld azzal majd, amit ott kapsz ra!

Ez az afta olyan, mint egy pattanas, ugye genny jon belole, ha megnyomod? Ovatosan nyomd, had tisztuljon.

De reggel menjel es vegyel ra valami jot a gyogyszertarban.

2009. febr. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a nyirokcsomóm is elég duzzat, ennek enyhítésére nem tudok még valami tippet?
2009. febr. 13. 23:07
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Az aftából nem igazán jön genny, csak fekélyes. Vagothyl jó rá (fogorvos is azt használja). Fülpálcikát belemártod a Vagothylba, és az aftára szorítod 1-2 percig. Csíp és lezsibbad tőle az egész szád, de le fogja szárítani két nap alatt. Nem kell megijedni, az ép bőrnek is lejön a felső rétege, de nem fáj, és nem káros. Amúgy ezt a szert fekélyes betegségekre használják, csak receptre adják ki, de beválik!
2009. febr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A nyirokcsomóid a szervezetben fennálló gyulladást jelzik, nem szabad őket "bántani". Az össze szájban előforduló gyulladást szépen rendbe hozza a Corsodil oldat (patika, drogária). Igaz, amíg használod, az ízérzékelést erősen rombolja, és enyhén megszínezi a nyelvet. De az afta el fog tűnni, és ezáltal a nyirokcsomó duzzanat is megszűnik.
2009. febr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Félbevágod a citromot és odatartod. Csípni fog, mint az állat, de pár napon belül érezhető változás jelentzkezik.
2009. febr. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Vagothyl - nagyon jól írta itt valaki.

De nem kell percekig tartani - elég magát az aftát kenegetni 5-6-szor. Pörgesd meg a pálcát, ha kicsi az afta.

Ha ügyes vagy, az élő bőr megmarad mellette.


Utána hideg vízzel jól kiöblíteni!

Evés előtt célszerű, mert akkor enni is tudsz utána. Leszedi az a rozsdát is. Csak vigyázz, mert ez erős méreg.

2009. febr. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy híve a gyógyszereknek, és olyan természetes anyagot szeretnél, ami nem izgatja a nyálkahártyát, ajánlanám a nagyon erős antibakteriális hatású teafaolajat. Nem is kerül sokba, egy 5 ml-es üvegcse 700-800 Ft közt mozog (pl. a Naturland Kft-től), a Drogerie Markt saját márkás terméke azt hiszem, ettől olcsóbb. A teafaolajjal más, fertőző bőrbetegséget (pl. herpeszt) is sikeresen lehet kezelni.
2009. febr. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Hu, nagyon sok hasznos tanacsot kaptal, de miert nem mesz orvoshoz, vagy voltal mar?

Inkabb menjel el, es vizsgaljon ki, mert a nyirokcsomod is megvan dagadva, szerintem ne otthon kiserletezgess. Tudom, hogy nehez dokihoz menni, de inkabb, minthogy otthon szenvedj.

2009. febr. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ki is próbálom amiket tanácsoltatok!

Azért nem megyek orvoshoz, mert még csak két napja van meg, és valahol azt olvastam, hogy csak 1 hét után kell elmenni dokihoz(ha még akkor se javult), addig pedig a fájdalmat kell csillapítani. Csak azt nem tudtam hogyan csillapítsam, vááá ez szönyű, senkinek nem kívánok aftát! :)

Kösz mégegyszer a válaszokat.

2009. febr. 14. 07:33
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


én a nyelvemen vagyok hajlamos aftára, az is kinszenvedés.

egyszer tömegesen lepték el a nyelvemet ezek a hólyagok, és majd megőrültem, annyira fájdalmas volt, beszélni alig bírtam. én Glikosept oldattal öblögettem, de nagyon makacs volt az afta, nem múlt el. elmentem fül-orr-gégészetre, ahol az orvos egyenként beecsetelte őket valamiféle kék színű oldattal, és attól már estére enyhültek, végül elmúltak. ha nem javul pár napon belül, fordulj orvoshoz te is. addig próbálkozz Glikosept-tel, vagy szájüregfertőtlenítő tablettákkal (strepsils, mebucain-ez utóbbiban némi lydocain is van, ami érzéstelenítő hatású)

2009. febr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!