Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nincsen csontfogam? 17/L

Miért nincsen csontfogam? 17/L

Figyelt kérdés

Furcsa volt,hogy 17 éves létemre még rengeteg tejfogam van.Elmentem fogdokihoz és ott csináltak röntgent.


Kiderült,hogy a


bal: 3,4,5

és a

jobb: 3,4


tejfogam felett nincsen csontfog.

A doki teljesen meglepődött,behívott egy másik fogorvost ő is megnézte,és ugyanazt állapította meg.


Azt mondták,hamarosan ki fognak esni a tejfogak,utána pótolni kell majd.


Mással is volt már ilyen?Mitől lehet ez?

17/L


2011. febr. 17. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyanról már hallottam, hogy valakinek több foga van. Nő még a bölcsességfogai mögött is egy-kettő pluszban, vagy két rendes fog közé ékelődve. Hát, ilyenről, mint a te eseted, még nem, de ennyi erővel akár ilyen is lehet...
2011. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2 tejfogam van.Az én dokim nem lepődött meg.Azt mondta,hogy előfordul ilyen,és ,hogy ugyanannyi esélye van "megmaradnia"mint a csont fogaknak.

Egyébként több ismerősöm is van akinek van még tejfoga.Az egyik 52 éves és még meg van neki...

Dehogy ez mitől van azt sajnos nem tudom.

30/N

2011. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nyugodt lehet itt Miskolcon az ismeretségi körömben nincs senkinek olyan fogazata mint nekem (az alsó felső fogsoraim néhol tejfogak még)

Azért nem is romlik annyira, itt megmondta 1 mezei fogorvos h jóvolna ha elmennék röntgenre én is h megnézzék nem-e tartja fel azt ami még nem nőtt ki csontfog.


Mondjuk én sose voltam tejes fajta, inkább kóla :)

18/F

2011. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én mostanában olvasgattam oldalakat fogpótlással kapcsolatban, és ott hallottam először én is erről a rendellenességről.

nem írtak okot, hogy ez miért lehet.

2011. febr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a te esetedben reméljük finanszírozza a TB.
2011. febr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem két alsónak nincs csírája, és majd azokat kell pótolni. Valamint kettőt ki kellett húzni, mert rosszak voltak. 14 éves vagyok és lány.
2011. febr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azokon a helyeken ahol még mindig tejfogad van ott nincs csírád! Ez leginkább genetikai okokból adódik... Ezzel sajnos nem tudsz mit kezdeni!

Fogászaton dolgozom,mint asszisztens és egyre több ilyen esettel találkozunk!

2011. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!