Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fontos! Kivették a bölcsességf...

Fontos! Kivették a bölcsességfogamat, köptem véletlenül 1et. Lehet baj belőle?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a műtétem. Azt mondták nem köpködhetek. De véletlenül köptem 1et..:S Nénikém is folyton köpködött és csonthártya gyulladást kapott.. De mondjuk én nem köpködtem annyit, csak véletlenül 1et.. Jajj istenem..:'( Ugye nem lesz bajom??
2011. febr. 11. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg ennyitol biztos semmi bajod nem lesz.De probald betartani az orvos utasitasait.
2011. febr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem szívtad ki a véralvadékot a sebhelyből, akkor semmi bajod sem lesz, csak akkor lesz fogmeder gyulladásod, ha kijön a véralvadék. A fogmeder gyulladás jobban fáj, mint a fog. Ezért nem szabad öblögetni sem.
2011. febr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg. Szerintem azért mondják, hogy ne köpködjön ilyenkor az ember, mert a változó szájüregi nyomásértékek miatt kimozdulhat a véralvadék a sebről, ami vérzést, fertőzést okozhat. Ha nem kezdett erősebben vérezni, mint addig, akkor nyugodj meg, nagy valószínűséggel minden rendben lesz. Ha panaszod van, akkor meg menj vissza az orvoshoz. Nyugi!
2011. febr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:) Nem, nem kezdett el jobban vérezni, ezek szerint nem jött ki a véralvadás gátló..:)
2011. febr. 11. 18:58
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Nekem is ki kell húzatni szájsebészeten,mert kifelé nőtt és sebet csinált a számban. Rossz volt? Mire számítsak? 25 éves lány

2011. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előzőnek: nekem hármat vettek ki egyszerre (két felsőt és egy alsót). Ki lehet bírni. Javaslom, hogy még a műtét előtt vegyél be fájdalomcsillapítót (NE Aspirint, mert attól jobban vérezhetsz, hanem pl. diclofenac hatóanyagút (pl. Diclac 75mg - ez elhúzódó felszívódású, hosszabban kitart), természetesen csak ha nem vagy rá allergiás!!). A fájdalmat sokkal könnyebb megelőzni, mint csillapítani, tényleg ég és föld. A műtét után is érdemes még azelőtt csillapítani a fájdalmat, mint elkezdene igazán gyötörni. Azért nagyon vigyázz arra, hogy az ajánlott napi dózisokat ne lépd túl!
2011. febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!