Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájpenészre házilag, van...

Szájpenészre házilag, van valami gyógyír? Illetve szájpenészem van?

Figyelt kérdés

szilveszterkor sikeresen sikerült elkapnom valamelyik ismerősömtől (poharába ittam) után szájpenészt. az ajkam belső felén fehér színű kis hólyag van illetve a nyelvemen 2-3 helyen ugyan így.

Mit tudnék tenni ellene? alig van szabadidőm, és már 4 napja szenvedek emiatt. enni se nagyon tudok, eléggé fáj.

orvoshoz maximum jövőhéten tudnék menni, addigra lehet rosszabb lesz ezért kéne segítség.


2011. jan. 5. 23:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A gyereknek rozsamezet adok megelozesre, de a kezelesre is ezt szoktak ajanlani. Gyogyszertarban, herbariaban lehet kapni.
2011. jan. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem a doki glicerin borax-ot ajánlott, recept nélkül lehet kapni a gyógyszertárban.
2011. jan. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
00000000Az nem szájpenész, az aphta. 10 napon belül elmúlik. Ne egyél túl forrót. és erőset. Külön poharat, és evőezközt használj, mert fertőző.
2011. jan. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Készíts minden nap friss oldatot, és ezzel öblögess! 1/4 Neomagnol tablettát oldjál fel 2 dl. vízben
2011. jan. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez afta, nem szájpenész.
2011. jan. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
glicerin borax- ezt kellett használnom még régebben, van is itthon hál istennek. remélem segíteni fog :) őrülten fáj a nyelvem evésnél, sírás közeli állapotban vagyok néha, pedig nagy a fájdalom küszöböm.
2011. jan. 6. 08:57
 7/13 anonim ***** válasza:

A glicerin -borax tetran származék, nem fog érni semmit.

Corsodyl oldatot vegyél a gyógyszertárban, az kifejezetten aftára van.Először le fog esni a fehér rész és utána marad egy nyílt seb..na az fáj piszkosul.Utána gyógyulni fog.

2011. jan. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A glicerin-borax ecsetelő glicerint és nátrium-tetraborátot tartalmaz, aminek semmi köze a tetránhoz, a név a szerkezeti képletre utal. Aftára nem jó, ugyanis gombás szájfertőzésre használatos, a leírt tünetek pedig aftára utalnak.
2011. jan. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Corsodyl-t vettem.

a nyelvem megjavult, de most az ínyemmel van valami. fáj, érzékeny, fogmosásnál fáj is, sikálásnál nagyon.

2011. jan. 6. 22:35
 10/13 A kérdező kommentje:
közvetlen a fogak tövénél érzékeny.
2011. jan. 6. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!