Hogyan vehetném rá a fogszabályzóra? (bővenneb lennt)
Igen, van rajta támogatás, a tb fizeti a 80%-t!
20%-ot te fizetsz, ami a tesómnak 50 ezer ft-ba került.Meg persze a bejárás havonta, mert nálunk nincs a faluban, szóval kell utazni 40 km-t érte.
De még ez sem mind, mert 2-3 havonta ívet cserél, aminek darabja olyan 1500 ft.Végezetül, mert tesómnak nemsoká le fogja venni, és mert a fogak, hogy ne mozduljanak el még egy darabig, fog háta mögé kell rakatni ilyen belső szabályzót vagy mit, aminek darabja 12 ezer ft, tehát alul-felül= 24 ezer ft.
Jól gondold át, természetesen nagyon szép lett a foga a tesómnak, de ha még 1x tehetném, nem mennék bele az egészbe, mert az elején nekünk nem igazán közölték, mennyibe is fog ez kerülni.
még 1x ez a támogatott,elmész a házi fogorvosodhoz, kérsz egy beutalót és azzal mész a fogorvoshoz majd, aki ezzel foglakozik.
"porblémák!"
Nagyon remélem, ez Holló Színház utalás, nem pedig elírás :)
Mondd neki, hogy nem kérsz semmit se karácsonyra, se szülinapodra, se névnapodra, se semmire. Akár az elkövetkezendő x évig sem, csak a fogszabályozásodat fizesse ki. Meg az is jó, amit már írták, hogy mondod, hogy majd visszafizeted neki. 16 éves korodtól meg már dolgozhatsz majd szülői engedéllyel nyáron. Szóval ha nem megy bele addig, akkor még ez az esélyed meg lesz akkor is. Meg hátha akkor megérti, hogy neked ez tényleg fontos.
De felnőtt korban már tényleg horror ára van, nekem a fém volt 150-150 2 éve, azóta havonta 5 ezer Ft, meg majd még az éjszakai úgy 50.
hát szerintem is feltétlenül csináltass, de nem is ártana minél hamarabb elkezdened, mert ha nem magánhoz mész, akkor nagyon elhúzódhat, lehet hogy egy fél év múlva teszik fel, vagy még később. én 16 éves vagyok, augusztus körül kértük az első időpontot és még mindig nem tették fel. így is félek attól, hogy már bele fog nyúlni a 18 éves korba... egyébként támogatott, de nekem 84 ezer volt! rengeteg, pedig neten úgy olvastam, hogy az alsó-felső olyan 60 ezer körül van.. biztos valami kiegészítők kellenek hozzá vagy nem tudom.
akkor szerintem is mondd, hogy szülinap+névnap+karácsonyi ajándék legyen. vagy ha ezekre szoktál kapni pénzt pl nagyszülőktől, akkor megmondhatod, hogy majd azokból megadod + nyári munka. próbáld megbeszélni vele, ha szeret biztos megérti és megpróbál valamit. pl kérni valamilyen rokontól vagy ismerőstől kölcsön egy kis pénzt. sok, sikert, remélem összejön! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!