Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A szódabikarbóna milyen...

A szódabikarbóna milyen hatással van a fogra? Fehéríti? Hogy kell használni? Milyen időközönként?

Figyelt kérdés
2008. jan. 10. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Tisztítja és fehéríti a fogakat. Aki allergiás a fogkrémekre, azoknak ajánlják. Ugyanúgy mint fogkrémmel, reggel és este mosol vele fogat. Használni is úgyanúgy kell: ráteszed a nedves fogkefédre és jól átdörzsölöd vele a fogidat.
2008. jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet azzal aki elöttem válaszolt. " naponta kell használni, igen nedves fogfefére rá és átdözzsölöd. de a fogak zománcá nagyon károsítja. naponta 2* egyáltalán nem lenne jó ötlet. én másfél évi használtam igyis-ugyis de semmi változás. nagyon jó fehérítő fogkrémek vannak amik nem károsak, azokat tudnám ajánlani, de a szódabikarbónát is próbáld ki, de semmi épp se naponta főleg 2*...
2008. jan. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
gyönyörű szépek lesznek tőle a fogak, de annyira károsítja a zománcot hogy az már durva. nem próbálnám ki senki helyében.
2008. máj. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Erzsike87 válasza:
100%
Nekem nagyon szép fehérek szoktak lenni tőle a fogaim, de bőven elég hetente 1-2-szer használni. Állítólag károsítja a fogakat, de szerintem ez csak tévhit. Az én fogaimnak semmi baja tőle pedig már 3 éve így csinálom ...
2009. nov. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fogkrém

Csinálj belőle fogkrémet! Keverj össze

1 teáskanál szódabikarbónát ½ teáskanál finomra őrölt tengeri sóval (kevésbé kalandorok kihagyhatják) és adj hozzá 1 csepp borsmenta vagy fodormenta 100%-os tisztaságú illóolajat néhány csepp vizet. Havonta 1-2x használd, mert erősen oldja a fogkövet és túlzott használata károsíthatja a fogzománcot.

2010. szept. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Elárulok egy titkot.(ezek a kommentek többsége szerint titok), hogy önmagában a szódabikarbóna egyáltalán NEM károsítja a zománcot.

Érdemes utánaolvasni, mielőtt a hülyeséget mégjobban terjeszti az ember.

Sóval keverve viszont már erősen káros a zománcra,főleg ha citrom levével alkalmazzák. Ezt senkinek sem ajánlom.

2016. szept. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!