Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szódabikarbóna-citrom-só? (lent)

Szódabikarbóna-citrom-só? (lent)

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy ha egy kis citromlevet, szódabikarbónát és sót összekeverek, és azzal mosok fogat, az fehérít.

Ha ezt hetente, vagy 2 hetente egyszer megcsinálom, akkor lehet valami baja fogamnak?


2011. szept. 15. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Én kipróbáltam, bár só nélkül, de így is folyt a vér a fogínyemből, úgyhogy eléggé megviseli a nyálkahártyát.
2011. szept. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én csak szódabikarbónával szoktam, mert szerintem a citrom frankón lemarja róla a zománcot....a sót meg nem tudom, minek...

úgy szoktam, hogy a fogkefét belemártom, megsikálom, sokáig nme bírom, mert iszonyat az íze, utána meg fogkrémmel...

nekem bejött

2011. szept. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És mennyi időközönként használsz szódabikarbónát?
2011. szept. 15. 18:26
 4/7 anonim ***** válasza:

kb hetente egy-kétszer...

de szerintem lehet gyakrabban is, nem vegyszer... csak elég szerencsés vagyok, amúgy is fehérek, csak így tisztábbnak érzem :D

de látni különbséget amúgy :D

2011. szept. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

előző: a só fertőtlenít! a fogorvosom szerint jó fogkrém a sós (pomorin?) volt.

azt ne hagyd ki, de egyébként ezt nem ismerem

a citrom elég gyenge sav, a szódab. nem tudom.

Ha árt a nyálkahártyának az baj! arra vigyázni kell! mert mit sem ér a fehér fog, ha kilazul.

2011. szept. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Idézek egy cikkből:


"Mennyire káros a szódabikarbónás fogmosás?


Azokkal a módszerekkel, amelyeknél a fogakat dörzsöljük, csínján kell bánni, mert a zománcot is vékonyítják. Az, hogy a dörzsölés mennyire koptatja a zománcot, az a csiszoláshoz használt szemcsétől is függ. A szódabikarbónás dörzsölés felérdesíti a zománcfelszínt, ami azután segíti az újabb elszíneződést. Otthon önmagában azért hiba használni, mert elmarad a polírozás, amit fehérítés után a fogorvosok mindig elvégeznek, és ami újból simává téve a felszínt megvédené a fogat attól, hogy az egészen apró mélyedésekbe ételmaradék, lepedék rakódjon be."


(A sós dörzsölés még durvább karcolásokat ejt a zománcon. Amitől végképp óva intenék, az a különböző savas anyagok használata, mert ezek oldják a fogak ásványi anyagát. Otthonra csak a fogorvosi ellenőrzés mellett alkalmazható, gyógyszertárban vagy drogériában nem elérhető anyagokat lehet ajánlani.) Napi használatban nem ajánlatos, amennyiben valaki szeretné használni, figyelembe kell venni a szer dörzshatását, és az ebből adódó koptató jellegét.

2011. szept. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a szódabikarbónás fehérítés sok hiedelemmel ellentétben egyáltalán nem károsítja és nem is vékonyítja a fogzománcot, ha nem dörzsöléssel visszük fel a fogakra, hanem csak simán felkenjük, akár az ujjunkkal (benedvesítés után), akár fogkefével, de sikálni tilos, mert akkor a szemcsés por és a dörzsölés együttesen mechanikai hatást fejt ki a fogzománcon.


ehelyett csak fel kell kenni, viszonylag egyenletesen hogy mindenhová jusson, és hagyni, hogy kémiai hatást fejtsen ki maga a szódabikarbóna, és komolyan mondom, próbáljátok ki, pár perc után szemmel látható a hatása!


na persze öblítés után;) én úgy szoktam, hogy kb 4-5 perc után kevés vízzel öblögetek (ez jó, mert a szbóna erős antibakteriális hatású, jótékonyan hat a szájban található bármilyen gyulladásra (torok, mandula, vagy bármi), már csírájában megelőzi bármilyen irritáció kialakulását, például egy masszívabb alkoholizálás után, stb... szóval öblögetés, kiköpés, majd ezek után jöhet egy sima, bármilyen fogkrémes fogmosás, és ennyi.


az eredmény önmagáért beszél.


ami a citromot illeti, az valóban felejtős, mert ahogy előttem is írták, erősen savas hatásű, ami megoldja a fogzománcot, és fogorvosok is hangsúlyozzák, hogy savas ételek, italok után pontosan emiatt kerülendő maga a fogmosás is - a mechanikus dörzshatás miatt -, a só dettó nem jó, mert ugyan fertőtlenít, de nem fehérít, és miután szintén szemcsés, a kerülendő erős dörzshatás veszélye is fennáll...

2013. máj. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!