Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt bölcsességfog esetén...

Gyulladt bölcsességfog esetén tapasztaltatok hasonlót?

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt voltam fogorvosnál, a jobb alsó bölcsességfogam miatt. Sajnos nem tud rendesen kibújni, egy része már kint van, de az ínnyel fedett részen gyulladás alakult ki. A fogorvos rakott rá gyógyszeres gézlapot és írt antibiotikumot. Azt mondta, hogy lesz helye kinőni és szerinte ki is fog nőlni. Azt is mondta, hogy evésnél rágjak vele, fogmosasnál pedig forró víz alá tartott fogkefével dörzsöljem.

Tegnap estétől így csinálok mindent, de most már jobban fáj, mint előtte. Valakinek jött így helyre a bölcsességfoga? És ez a folyamat meddig tarthat?



#gyulladás #bölcsességfog #Antibiotikum hatasa
okt. 19. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Megnézte panorámás röntgennel, hogy biztosan elfér, és hogy nem ferde stb?


Kérdésedre válaszolva, igen, nekem pont így volt, tettek rá gézlapot. Semmit sem ért az ég egy adta világon. Folyt ki belőle a genny, tasak alakult ki a bölcsességfogam mellett.


Mentem sebészhez, kihúzták.

okt. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Röntgen nem volt.

Most ilyen fehéres-szürkés "valami" van a kezelés helyén.

okt. 19. 11:47
 3/5 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló! Te meddig vártál arra, hogy magától rendbe jöjjön?
okt. 19. 11:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Hetekig fájt, halogattam sajnos. Aztán rászántam magam a fogorvosra, de a gézcsík nem hatott, utána 1 hétre rá sebészet, húzzák ki, nem kínoztam magam tovább.


Budapesten éppen nem volt időpont sebészetre, csak 2 hét múlva (magánban), ezért lementem Fehérvárra, ott azonnal kaptam időpontot, mázlim volt. Azóta a férjem bölcsességfogát is kihúzták, neki Budapesten, 1 hét múlvára adtak időpontot, szintén magánban. Szóval változó, mikorra van hely, és tudnak időpontot adni.


Ezzel azt mondom, hogy nem érdemes húzni az időt, kérj mielőbb sebészetre időpontot, lehet, hogy 2 hét múlvára tudnak csak adni.

okt. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
okt. 19. 12:37

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!